Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
3. 5. 2025,
22.06

Osveženo pred

10 ur, 57 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,01

Natisni članek

Natisni članek

Bartosz Zmarzlik spidvej

Sobota, 3. 5. 2025, 22.06

10 ur, 57 minut

Spidvej, Landshut

Bartosz Zmarzlik prvi zmagovalec sezone v spidveju

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,01
Bartosz Zmarzlik | Bartosz Zmarzlik je sezono odprl z zmago v Nemčiji. | Foto Guliverimage

Bartosz Zmarzlik je sezono odprl z zmago v Nemčiji.

Foto: Guliverimage

Poljak Bartosz Zmarzlik je zmagovalec prve dirke svetovnega prvenstva v spidveju v nemškem Landshutu. Tridesetletni Poljak je 40 km severovzhodno od Münchna slavil že 27. zmago v karieri v SP, danes pa je bil najboljši tudi v kvalifikacijah kot del novega formata tekmovanj.

Zmarzlik, petkratni skupni zmagovalec, slavil je v zadnjih treh sezonah, je dobil štiri od petih voženj in se neposredno uvrstil v finale četverice.

Tam je bil hitrejši od Britanca Dana Bewleyja, tretje mesto pa je za sploh prve stopničke na dirkah SP pripadlo Latvijcu Andžejsu Lebedevsu. V finalu je dirkal še Avstralec Brady Kurtz.

Za letošnje točkovanje štejejo tudi kvalifikacije, v katerih v prvih dveh krogih dirkajo na izpadanje. V finalu nato nastopi najboljša četverica iz drugega dela kvalifikacij. Tudi to preizkušnjo je dobil Zmarzlik in osvojil štiri točke za seštevek SP.

V njem ima po današnjem slavju 24 točk, drugi je Bewley z 18, tretji in četrti pa sta Lebedevs in Kurtz s po 17 točkami.

Sezona spidveja na najvišji ravni se bo nadaljevala v Varšavi 17. maja. Letos je na sporedu deset preizkušenj, zadnja bo na vrsti v Vojensu na Danskem 13. septembra.

Preberite še:

Bartosz Zmarzlik
Sportal Zmarzlik z zmago le še potrdil naslov prvaka
Ne spreglejte