Noah Lyles atletika

Sobota, 23. 6. 2018, 10.46

V teku na 100 metrov je padel letošnji najboljši izid

Noah Lyles Šanghaj 2017 | Foto Reuters

Sprinter Noah Lyles je na ameriškem prvenstvu v Des Moinesu odtekel najhitrejši letošnji izid na 100 metrov: z 9,88 sekunde je v Des Moinesu osvojil tudi naslov ameriškega prvaka.

Dvajsetletnik ni dobro startal, a je nato prehitel Ronnieja Bakerja in za svoj prvi državni naslov zmagal z najboljšo letošnjo znamko.

"Najboljši izid na svetu mi je uspel v dveh disciplinah. Res sem vesel," je dejal Lyles, ki je bolj znan kot sprinter na 200 metrov.

Baker, ki je bil še 25 m pred ciljem v vodstvu, je tekel 9,90, tretji je bil Kendal Williams z 10,00.

Ker na domačem prvenstvu letos niso v igri ne kvalifikacije za olimpijske igre na za svetovno prvenstvo, je precej ameriških atletskih zvezdnikov prvenstvo izpustilo, med njimi tudi dvoranski rekorder Christian Coleman ter svetovni prvak Justin Gatlin.