Nov izjemen met Kristjana Čeha in nova zmaga!

3

Kristjan Čeh | Kristjan Čeh je na Madžarskem  slavil z metom, dolgim 71,23 metra.  | Foto Reuters

Kristjan Čeh je na Madžarskem slavil z metom, dolgim 71,23 metra.

Slovenski atlet Kristjan Čeh nadaljuje izjemno sezono. Danes je v metu diska zmagal na mitingu v Szekesfehervarju, kjer je znova presegel 70 metrov. Svetovni prvak je slavil z metom, dolgim 71,23 metra. To je le štiri centimetre slabše od njegovega državnega rekorda, doseženega maja v Birminghamu.

Kristjan Čeh
Sportal Za kladivo prevelik, krogla mu ni ustrezala, kopja pa ni nikoli metal. "Disk je ravno pravi zame."

Drugo mesto je osvojil Litovec Andrius Gudžius s 67,39, tretje pa Šved Daniel Stahl s 67,01 metra.

Na mitingu se je izkazala tudi 35-letna jamajška sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce, svetovna prvakinja je na 100 metrov tekla 10,67 sekunde, le stotinko sekunde počasneje od njenega najboljšega dosežka sezone, ki ga je zmogla v soboto na diamantni ligi na Poljskem.

Nov odličen tek Shelly-Ann Fraser-Pryce. | Foto: Reuters Nov odličen tek Shelly-Ann Fraser-Pryce. Foto: Reuters

V zgodovini je le pet atletinj teklo 10,67 ali hitreje, vključno s svetovno rekorderko, pokojno Američanko Florence Griffith-Joyner, ki je 10,49 tekla leta 1988.

Sportal Super EP je pred vrati: Ne bi bilo presenečenje, če bi bila slovenska odprava najuspešnejša do zdaj