SiolNET. Sportal Atletika
0,05

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Diamantna liga, Oslo

Norvežanu pred domačimi gledalci ni uspelo potrditi svetovnega naslova

0,05

termometer

Karsten Warholm
Foto: Reuters

Na atletski diamantni ligi v Oslu je bil za gostitelje, pa tudi širše, ena izmed najbolj pričakovanih disciplin tek na 400 ovire, kjer pa je Katarec Abderrahaman Samba s časom 47,60 sekunde ugnal domačina in svetovnega prvaka Karstena Warholma (48,22). Slovenskih predstavnikov na Norveškem ni bilo.

Prvo mesto s SP v Londonu 2017 je potrdil Litovec Andrius Gudžius, ki je zanesljivo zmagal v metu diska, poleg zmagovite daljavo 69,13 m pa je imel še dva dosežka, boljšega od vseh ostalih tekmecev (69,04 in 69,00 m). Podobno ponovitev s SP je uspela v teku na 200 m Azerbajdžancu Ramilu Gulijevu, ki nastopa za Turčijo, ki je z 19,90 sekunde prav tako porazil vso konkurenco.

V skoku v višino je ponovno slavil Mutaz Essa Barshim iz Katarja (2,36 m), prav tako je na 800 m znova prva v cilj prišla Južnoafričanka Caster Semenya (1:57,25). Svetovni prvak Tomas Walsh iz Nove Zelandije je bil vnovič najboljši v suvanju krogle (22,29 m), prek 22 m pa je orodje suni še olimpijski zmagovalec Ryan Crouser iz ZDA (22,21 m).

Svetovni naslov je na 1500 m potrdil še Kenijec Elijah Manangoi (3:56,95). Na 100 m sta dve tekmovalki tekli pod 11 sekundami, Murielle Ahoure iz Slonokoščene obale (10,91) je bila le stotinko sekunde pred Dino Asher-Smith, ki je postavila britanski rekord.

Grkinja Katerina Stefanidi, olimpijska zmagovalka, je v skoku s palico ostala brez izida, saj ni zmogla svoje začetne višine, zmagala je Američanka Sandi Morris (4,81 m), letošnja svetovna dvoranska prvakinja in aktualna svetovna in olimpijska podprvakinja.

Izidi diamantne lige v Oslu:

Moški:

- 200 m:
1. Ramil Gulijev (Aze)                     19,90
2. Aaron Brown (Kan)                       19,98
3. Jereem Richards (TTo)                   20,19

- 1500 m:
1. Chris O'Hare (VBr)                    3:35,96
2. Robby Andrews (ZDA)                   3:36,05
3. Jakob Ingebrigtsen (Nor)              3:36,06

- 10.000 m:
1. Dominic Kiptarus (Ken)               28:05,34
2. Stewart McSweyn (Avs)                28:05,37
3. Julien Wanders (Švi)                 28:07,15

- 400 ovire:
1. Abderrahaman Samba (Kat)                47,60
2. Karsten Warholm (Nor)                   48,22
3. Yasmani Copello (Tur)                   48,54

- višina:
1. Mutaz Essa Barshim (Kat)                 2,36
2. Danil Lisenko (Rus)                      2,33
3. Donald Thomas (Bah)                      2,25

- krogla:
1. Tomas Walsh (NZl)                       22,29
2. Ryan Crouser (ZDA)                      22,21
3. Darrell Hill (ZDA)                      21,20

- disk:
1. Andrius Gudzius (Lit)                   69,04
2. Ehsan Hadadi (Irs)                      67,55
3. Daniel Stahl (Šve)                      67,04

Ženske:

- 100 m:
1. Murielle Ahoure (SkO)                   10,91
2. Dina Asher-Smith (VBr)                  10,92
3. Michelle-Lee Ahye (TTo)                 11,06

- 400 m:
1. Salwa Eid Naser (Bur)                   49,98
2. Phyllis Francis (ZDA)                   50,47
3. Shakima Wimbley (ZDA)                   50,53

- 800 m:
1. Caster Semenya (JAR)                  1:57,25
2. Francine Niyonsaba (Bur)              1:58,57
3. Habitam Alemu (Eti)                   1:58,58

- 100 m ovire:
1. Danielle Williams (Jam)                 12,60
2. Alina Talaj (Blr)                       12,63
3. Queen Harrison (ZDA)                    12,71

- 400 m ovire:
1. Dalilah Muhammad (ZDA)                  53,65
2. Shamier Little (ZDA)                    53,94
3. Sage Watson (Kan)                       54,55

- 3000 m zapreke:
1. Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Ken)           9:09,63
2. Emma Coburn (ZDA)                     9:09,70
3. Daisy Jepkemei (Ken)                  9:16,87

- troskok:
1. Caterine Ibargüen (Kol)                 14,89
2. Tori Franklin (ZDA)                     14,57
3. Kimberly Williams (Jam)                 14,50

- palica:
1. Sandi Morris (ZDA)                       4,81
2. Anželika Sidorova (Rus)                  4,71
3. Angelica Bengtsson (Šve)                 4,61

- kopje:
1. Tatjana Kaladovič (Blr)                 67,47
2. Lu Huihui (Kit)                         65,11
3. Nikola Ogrodnkov (Češ)                  61,56

Veronika Domjan Sportal Veronika Domjan prepričljivo prva v Zenici   Usain Bolt Sportal Pa smo dočakali! Šprinter Bolt debitiral na nogometni tekmi. Agata Zupin Sportal Zupinova tekla najhitreje v letu 2018, bilo je dovolj za peto mesto v Pragi Maruša Mišmaš Sportal Maruša Mišmaš na prvi tekmi po dveh letih izpolnila normo za EP

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin