hitra hoja evropsko prvenstvo 2022

Torek, 16. 8. 2022, 12.45

EP v atletiki, hitra hoja

Miguel Lopez prepričljivo do evropskega naslova v hitri hoji, zlata tudi Grkinja Drisbiotijeva

Miguel Angel Lopez | Španec Miguel Angel Lopez je novi evropski prvak v hitri hoji na 35 km. | Foto Guliverimage

Španec Miguel Angel Lopez je novi evropski prvak v hitri hoji na 35 km.

Španec Miguel Angel Lopez (2:26:49) je prepričljivo osvojil zlato kolajno v hoji na 35 kilometrov na evropskem prvenstvu Münchnu. Tudi med atletinjami je bila v tej disciplini z veliko prednostjo najboljša Grkinja Antigoni Drisbioti (2:37:36).

Nemec Christopher Linke je na drugem mestu za Lopezom zaostal dve minuti in 41 sekund, treti je bil Italijan Matteo Giupponi (+3:45).

Lopez je bil leta 2015 v Pekingu že svetovni prvak na 20 kilometrov in na tej razdalji srebrn dve leti prej v Moskvi, evropski prvak pa je bil že leta 2014 v Zürichu. Na svetovnem prvenstvu v Eugenu prejšnji mesec je bil deseti.

Drisbioti je bila na SP v ZDA četrta, tokrat je na Bavarskem osvojila prvo odličje na velikih članskih tekmah. V cilju je bila dve minuti in 11 sekund hitrejša od drugouvrščene Španke Raquel Gonzalez, tretja je bila Madžarka Viktoria Madarasz (+2:59).

V sredo po medaljo Tina Šutej

Slovenskih atletov danes ne bo na stadionu v Olimpijskem parku, bodo pa v sredo, ko bo ob 20. uri v finalu skoka s palico nastopila Tina Šutej, najboljša v ponedeljkovih kvalifikacijah.

Med drugimi bosta v kvalifikacijah nastopila tudi prvi favorit za zlato v metu diska Kristjan Čeh in Neja Filipič, ki je v širšem krogu favoritinj z zmagovalni oder v troskoku.

Drugi dan EP v atletiki bodo podelili skupaj osem kompletov medalj, dve tekmi sta že končani. O medaljah bodo pozno zvečer odločali še v tekmah deseteroboja, skoku v daljino in tekih na 100 in 5.000 metrov za atlete ter metu diska in na 100 metrov za atletinje.