hitra hoja SP Budimpešta 2023

Nedelja, 20. 8. 2023, 12.06

BUDIMPEŠTA 2023, SP V ATLETIKI, hitra hoja

Španka Maria Perez prva v hoji na 20 km na SP v Budimpešti

Maria Perez | Španka Maria Perez je nova svetovna prvakinja v hoji na 20 kilometrov. | Foto Reuters

Španka Maria Perez je nova svetovna prvakinja v hoji na 20 kilometrov.

Španka Maria Perez je osvojila zlato odličje v hoji na 20 kilometrov, v prvi končni odločitvi drugega dne na 19. svetovnem prvenstvu v atletiki v Budimpešti. Sedemindvajsetletnica je progo zmogla v eni uri, 26 minutah in 51 sekundah, srebro je osvojila Avstralka Jemima Montag s 25 sekundami zaostanka, bron pa Italijanka Antonella Palmisano (1:27:26).

Branilka naslova Kimberly Garcia Leon iz Peruja je na četrtem mestu za šest sekund zaostala za bronom, ki ga je osvojila aktualna olimpijska zmagovalka iz Italije. Dan prej je v isti disciplini prvo zlato na tem SP prav tako odšlo v Španijo, zmagal je Alvaro Martin.

Maria Perez | Foto: Reuters Foto: Reuters

Na nacionalni praznik spomina na prvega madžarskega kralja Štefana, ki ga Madžari štejejo za dan ustanovitve države, bodo še štiri končne odločitve. Ob 16.55 se bodo atletinje pomerile v skoku v daljino, atleti pa bodo tekmovali ob 17.49 v metu kladiva, ob 18.25 v teku na 10.000 metrov, ob 19.10 pa bo finale na 100 metrov.

Edini slovenski predstavnik danes na tekmovališču bo Matic Ian Guček, v prvem krogu teka na 400 metrov ovire je nastopil v prvi skupini ob 11.25.

Sportal "V finalu bo letelo dlje. Obeta se nam zanimiva tekma."