Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
15. 6. 2013,
13.43

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Anton Stres Brezje romanje

Sobota, 15. 6. 2013, 13.43

8 let, 7 mesecev

Stres na Brezjah poudaril zavezanost k spoštovanju življenja

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Bolniki, invalidi in starejši so se zbrali v svetišču na Brezjah na tradicionalnem srečanju v organizaciji revije Ognjišče.

Ljubljanski nadškof Anton Stres je v nagovoru med mašo dejal, da bolezen razodeva človeško šibkost in krhkost ter da zdravje ni v naši lasti. To nas zavezuje, da življenje spoštujemo, varujemo in branimo, je poudaril.

Ravno bolezen po Stresovih besedah razodene, da zdravje ni v naši lasti, temveč nam je zdravje in z njim življenje podarjeno. "Vse, kar smo in imamo, je dar Stvarnika, ki nam je podaril življenje in zdravje," je poudaril. Po njegovih besedah nas ta dar zavezuje, da svoje in tuje življenje spoštujemo, varujemo in branimo.

"Za nas kristjane je zato popolnoma nesprejemljivo, da bi življenje uničevali bodisi pred rojstvom ali pa na koncu življenja, čeprav bi danes nekateri tudi za to radi dobili zakonsko dovoljenje," je dejal. Kot je poudaril, je tudi življenje, ki je zaznamovano z neozdravljivo boleznijo, velika vrednota in je lahko vir duhovnega bogastva.

"Telesno zdravje ni odvisno samo od nas, duhovno pa je" Ob tem nadškof dodaja, da poleg telesne obstajata tudi duševna in duhovna bolezen, ki je grešnost. "Ta slednja je največja nesreča. A ravno ta ni neizbežna. Telesno zdravje ni odvisno samo od nas, duhovno pa je. Telesno zdravje lahko izgubimo proti svoji volji, ne moremo pa proti svoji volji izgubiti plemenitosti, poštenja, dobrote in svetosti," je poudaril. Prav slednje pa je po njegovih besedah v življenju najpomembnejše.

Romanja se udeležuje 4000 ljudi Letošnjega 45. romanja na Brezjah se je po podatkih organizatorja udeležilo okoli 4000 ljudi. Poleg invalidov, bolnikov in starejših, ki jim je romanje v prvi vrsti namenjeno, so bili na Brezjah tudi njihovi domači in številni prostovoljci, ki so pomagali pri poteku prireditve, med njimi tudi skavti in malteški vitezi.

Vsakoletno romanje na Brezje je le ena od oblik skrbi Cerkve na Slovenskem za bolnike, invalide in ostarele. V Cerkvi po svetu pa svetovni dan bolnikov obeležujejo na god lurške Marije 11. februarja.

Ne spreglejte