Petek, 7. 4. 2023, 9.23
1 leto, 7 mesecev
Janši in Matozu v zadevi Trenta ni uspelo izločiti dokazov
Po oktobrskem predobravnavnem naroku v kazenski zadevi Trenta, v kateri je predsednik največje opozicijske stranke SDS Janez Janša obtožen pomoči pri zlorabi položaja, je ponovno nastal zastoj. Janša in njegov odvetnik Franci Matoz sta zahtevala izločitev dokazov, a jima to ni uspelo, piše Dnevnik.
Na celjskem okrožnem sodišču so za Dnevnik pojasnili, da so o izločitvi dokazov odločili že sredi februarja. Celjsko okrožno sodišče naj bi zavrnilo predlog o izločitvi dokazov, ki se je nanašal na dopolnitev ovadbe v omenjeni kazenski zadevi.
"Zoper sklep sta že vloženi dve pritožbi zagovornikov obtoženih. Ko bodo potekli vsi pritožbeni roki, bo zadeva odstopljena v pritožbeno odločanje na Višje sodišče v Celju," so pojasnili na sodišču.
Težave z vročanjem
Odgovor je tako posredno potrdil Dnevnikove neuradne informacije, da je sodišče imelo oziroma ima težave z vročanjem sklepa, saj je od odločitve okrožnega sodišča minilo že več kot mesec in pol, torej več kot dovolj časa, da bi vsi vpleteni prevzeli sodno pošiljko in bi pritožbeni roki že potekli, še pišejo.
"Glede vročanja strankam sodišče za zagotavljanje vročitev tudi v tej zadevi uporablja vse razpoložljive načine vročanja," so pojasnili na sodišču, kjer po predobravnavnem naroku zaradi odločanja o izločitvi dokazov še niso razpisali glavne obravnave.
Po navedbah Dnevnika je obramba poskušala izločiti dokaze, s katerimi se je zapletalo že na policiji. Pred približno dvema letoma je namreč Specializirano državno tožilstvo od Nacionalnega preiskovalnega urada zahtevalo dopolnitev ovadbe, vendar tedanja direktorica NPU Petra Grah Lazar, ki je bila blizu Roku Snežiču in SDS, dopolnitve ovadbe ni hotela podpisati.
43