Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
4. 7. 2020,
12.31

Osveženo pred

3 leta, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Yellow 5,03

86

Natisni članek

Janez Janša Janez Janša Koronavirus

Sobota, 4. 7. 2020, 12.31

3 leta, 9 mesecev

Janša: Uporaba mobilne aplikacije za gibanje bi morala biti obvezna

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Yellow 5,03

86

Janez Janša | Foto EPA

Foto: EPA

Na največ potrjenih novih primerov okužbe z novim koronavirusom v zadnjih dveh mesecih in pol se je premier Janez Janša odzval z zapisom na Twiterju, v katerem je opozoril, da so možnosti za ukrepanje do razvoja učinkovitega zdravila ali cepiva zoper covid-19 omejene. Na voljo sta le dve, meni.

"Dokler ne bo na voljo učinkovitega zdravila ali/in cepiva zoper covid-19, ima svet in mi z njim samo dve možnosti ukrepanja," je na Twitterju zapisal Janez Janša. Prva je drastično ustavljanje javnega življenja, zapiranje meja, omejevanje stikov, depresija in podobno, druga pa obvezna uporaba mobilne aplikacije za gibanje v javnosti, je dodal.

Pozneje je dodal, da je vlada takšno aplikacijo predlagala že marca v sklopu prvega protikoronskega paketa, vendar zanjo ni bilo zadostne podpore v državnem zboru. "Naslednji teden bo parlament ponovno odločal o njeni uvedbi. Upamo na več zdravega razuma tokrat," je tvitnil.

V petek največ okužb po 16. aprilu

V Sloveniji so v petek na okužbo z novim koronavirusom testirali 1456 oseb in potrdili 30 pozitivnih primerov. To je največ po 16. aprilu, ko so še veljali strogi ukrepi za preprečevanje širjenja okužb, med drugim je bilo prepovedano prehajanje med občinami. Število hospitaliziranih se je sicer v petek zmanjšalo na šest.

Slovenija je po praktični ustavitvi javnega življenja v drugi polovici marca stroge omejevalne ukrepe postopno začela sproščati konec aprila in jih do junija večinoma odpravila.

Po nekajtedenskem zatišju se je število potrjenih primerov okužb konec junija spet začelo bolj strmo povečevati. Vlada je na to odgovorila z zaostritvijo režima na mejah, prejšnji teden pa je v DZ poslala tudi predlog interventnega zakona, ki daje podlago za uvedbo mobilne aplikacije za opozarjanje stikov z okuženimi in nadzor karantene.

koronavirus
Novice Koronavirus v vipavskem domu starejših: okuženih pet zaposlenih in trije varovanci #video
Ne spreglejte