Največji svetovni proizvajalec luksuznih izdelkov LVMH ne opaža upada povpraševanja po razkošju. Nasprotno, prodaja raste, še posebej se je prodaja modnih oblačil, usnjenih izdelkov, ur in nakita.
Tako v letošnjem tretjem četrtletju kot tudi v prvih devetih mesecih skupaj je prodaja ponudnika ur znamke Tag Heuer, parfumov Dior, torbic Louis Vuitton ter šampanjca Moet & Chandon zabeležila dvomestne stopnje rasti. Glede na trend v zadnjih mesecih so v podjetju s sedežem v Parizu prepričani, da bo tudi zadnje četrtletje poslovnega leta 2011 zelo uspešno.
Presegli so pričakovanja večine analitikov
V tretjem četrtletju se je prodaja LVMH v primerjavi z enakim obdobjem lani povečala za 18 odstotkov na šest milijard evrov. S tem je podjetje preseglo pričakovanja večine analitikov. V devetih mesecih skupaj pa je prodaja s 16,3 milijarde evrov za 15 odstotkov presegla prodajo iz primerljivega obdobja lani. Delnica LVMH se je dopoldne na borzi v Parizu pocenila za 1,98 odstotka.
Analitiki še vedno svarijo pred pretiranim optimizmom
Prejšnji teden je optimizem izrazil tudi največji britanski proizvajalec luksuzne mode Burberry. Nasprotno pa so analitiki pri Bain Capital posvarili, da se utegne povpraševanje po luksuznih izdelkih v Evropi naslednje leto zmanjšati. Zaradi dolžniške krize naj namreč panoga ne bi več mogla dosegati desetodstotnih stopenj rasti, kot jih beleži letos.
V LVMH so napovedali, da se nameravajo še naprej širiti na svojih najpomembnejših trgih in povečevati tržni delež.
Najbogatejši Evropejec in zbiratelj luksuznih blagovnih znamk
Koncern, katerega največji delničar je bogataš Bernard Arnault, zbira luksuzne blagovne znamke. V tem letu je LVMH kupil italijanskega proizvajalca nakita in ur Bulgari, potem ko je lani vstopil v francoskega tekmeca Hermes. Arnault je najbogatejši človek v Evropi in velja tako za ambicioznega kot uspešnega zbiratelja blagovnih znamk.