Sobota, 31. 3. 2018, 10.30
6 let, 7 mesecev
Hrvaški Rimac v treh tednih razprodal vse superšportnike
Rimac je drugi model znamke predstavil manj pred manj kot mesecem dni na avtomobilskem salonu v Ženevi in v vsega treh tednih že razprodal vseh 150 avtomobilov, ki jih nameravajo izdelati. Električni superšportni C_Two ima osnovno ceno 2,1 milijona dolarjev, a je velika večina kupcev izbrala še dodatne možnosti v vrednosti 615 tisoč dolarjev.
Električni superšportnik ima začetno ceno 2,1 milijona dolarjev. Večina kupcev je za dodatke zapravila dodatnih 615 tisoč dolarjev
2,1 milijona dolarjev je bilo treba pripraviti za nakup drugega avtomobila hrvaške znamke Rimac Automobili, a veliko večino kupcev to ni ustavilo pri nadaljnjemu zapravljanju. Kot je na avtosalonu v New Yorku povedal vodja prodaje Krešimir Ćorićse je 150 kupcev v večini odločilo dokupiti še za 615.300 dolarjev dodatne opreme. Skupna cena avtomobila se je tako dvignila nad 2,7 milijona dolarjev, srečneži, ki jim je uspelo opraviti nakup, pa bodo na svoj avtomobil čakali do leta 2020.
Treba je omeniti, da C_two ni nikakor tako redek kot njegov predhodnik, saj so modelov concept_one izdelali vsega osem in na koncu izdelali še dva dirkalnika concept_S.
Izdelali bodo 150 avtomobilov, kar je v primerjavi s prvi modelom concept_one ogromno.
Mate Rimac velja za evropskega Elon Muska.
150 avtomobilov bodo izdelali le streljaj od slovenske meje
Mate Rimac ne velja zastonj za hrvaškega ali evropskega Elona Muska. Njegovi avtomobili, ki jih razvija ekipa 300 zaposlenih v Sveti Nedelji pri Zagrebu, so odličen oglaševalski pano za bistvo njegovega posla. To je predvsem razvoj baterijskih sklopov in pogonov, ki jih na primer uporabljata Koenigsegg in Aston Martin.
Avtomobil ima baterijski paket s kapaciteto 120 kilovatnih ur, kar zagotavlja doseg 650 kilometrov po sicer že nekoliko zastarelem in nerealnem standardu NEDC. Baterijo bo mogoče polniti z močjo 250 kilovatov na enosmernem toku DC.
Poleg štirih motorjev ima concept two dva menjalnika z dvema prestavama na zadnji osi, na sprednjo pa so namestili dva posamezna enostopenjska menjalnika. Za hlajenje avtomobila skrbi sedem med seboj ločenih hladilnih sistemov. Vse ventilatorje in črpalke poganja 48-voltni napetostni sistem.
13