Sobota, 9. 3. 2019, 15.17
5 let, 10 mesecev
Parižani so siti instagramerjev na svoji fotogenični ulici #foto
Med instagramerji in vplivneži je ena pariška ulica še posebej priljubljena. Zaradi barvitih hiš in cvetočih rastlin ob njihovih vhodih je Rue Crémieux postala ena najbolj fotografiranih ulic na Instagramu. A domačinom to ni všeč.
Prebivalci ulice Rue Crémieux so že siti instagramerjev in drugih vplivnežev, ki pridejo na njihovo ulico zgolj zaradi zanimivega ozadja za svoje fotografije. Krive so barvite hiše na lepi in čisti ulici ter rože, ki krasijo njihove vhode.
Ulica je zaradi lepote hitro postala priljubljena po svetu oziroma na Instagramu, uporabniki pa se hočejo zdaj na njej fotografirati vsak dan, ob vseh urah, še najbolj pa ob "magičnih urah", tik pred sončnim vzhodom in zahodom.
Fotografij z oznako #ruecremieux je na Instagramu trenutno več kot 31 tisoč.
Za fotografiranje je popolna, za življenje pa ne
Naval obiskovalcev je začel precej motiti tamkajšnje prebivalce, ki se v svojih domovih ne počutijo več dobro. Prebivalka je za lokalni radio razkrila, kakšno je življenje na "insta ulici".
"Ko se usedemo za mizo, da bi jedli, se pred našim oknom pojavijo ljudje, da bi se fotografirali, raperji, ki si vzamejo dve uri za snemanje videospota, ali pa pride skupina deklet na dekliščini, ki se nato derejo celo uro. Iskreno, prav utrujajoče je," je razložila.
Da je res tako, kažeta posebna profila na Instagramu in Twitterju, ki ju je tamkajšnji prebivalec ustvaril prav z namenom, da bi ljudem pokazal, kako je živeti na ulici, ki jo stalno oblegajo.
Prebivalci ulice so v želji po vsaj malo miru pariško občino prosili, naj ulico za obiskovalce ob koncih tedna in večernih urah zaprejo.
Fotogeničnost kraja in dobri selfiji igrajo pomembno vlogo
A obisk še posebej fotogenične ulice za čim lepšo fotografijo in čim več všečkov sploh ni tako zelo ekstremno početje instagramerjev. Nekateri za to tvegajo celo svoje življenje, samo lani je zaradi delanja selfijev na nevarnih krajih umrlo več kot 15 ljudi.
Vpliv Instagrama je postal tako velik, da si mlajše generacije sploh ne želijo več potovati v kraje, za katere presodijo, da niso dovolj fotogenični. Neka raziskava je namreč pokazala, da si več kot 40 odstotkov ljudi, mlajših od 33 let, destinacije izbira na podlagi tega, kako bi bile videti na Instagramu.