Torek, 11. 10. 2016, 14.17
7 let, 2 meseca
Med najboljšimi luksuznimi hostli v Evropi tudi ljubljanski
Britanski časopis The Guardian je objavil izbor najboljših luksuznih hostlov v Evropi. Med njimi je tudi znana ljubljanska destinacija.
Kaj je luksuzni hostel? Namestitev za popotnike, ki ne želijo oziroma ne morejo zapraviti veliko, obenem pa nočejo sprejemati kompromisov pri udobju in storitvah, ki jih hostel ponuja, pojasnjujejo pri Guardianu. To je njihov izbor najboljših tovrstnih namestitev v Evropi:
Les Piaules, Pariz
V zelo povprečnem izboru hostlov v francoski prestolnici je Les Piaules dobrodošla novost, piše Guardian. Hostel, ki ga vodi skupina prijateljev, so odprli pred kratkim, kmalu po terorističnih napadih v dvorani Bataclan, ki je v neposredni bližini. A to ni odvrnilo gostov, ki jih pritegne predvsem pestro nočno življenje v tem predelu Pariza. Kot dodaten bonus Guardian izpostavlja pograde z zavesami za več zasebnosti in teraso na strehi.
Generator, Benetke
Gre za najdražjega v verigi hostlov Generator, a je v primerjavi s cenami hotelov v središču Benetk še vedno dobra kupčija - za posteljo v skupnih sobah je treba odšteti od 16 evrov, cene dvoposteljnih sob pa se začnejo že pri 38 evrih. V hostlu na otoku Giudecca, ki je le kratko vožnjo z vodnim avtobusom oddaljen od Trga svetega Marka, ne manjka beneške elegance, med drugim premore tudi lestenec iz muranskega stekla. V recepciji je kamin, obdan s tapeciranimi naslanjači in usnjenimi kavči.
ClinkNoord, Amsterdam
Prvi hostel, ki ga je britanska veriga Clink Hostel odprla zunaj Otoka, je v novi, sodobni soseski Overhoeks na severu Amsterdama. V neposredni bližini sta filmski muzej Eye ter pravkar prenovljeni nebotičnik A'DAM s kopico trendovskih barov, restavracij in razgledno ploščadjo na vrhu. Tudi sam hostel ClinkNoord gostom ponuja obilico zabave, bar je pogosto prizorišče različnih dogodkov, predvsem pa se v njem vedno najde družba - ne nazadnje ima 750 sob.
Circus Hostel, Berlin
V Circusu je toliko zabavnih vsebin, da ga gostom sploh ni treba zapustiti. Najpomembnejši je vsekakor muzej, posvečen Davidu Hasselhoffu (in njegovim kosmatim prsim), hostel ima lastno mikropivovarno, v njem pa prirejajo vse od vadb joge do nočnih fotografskih pohodov. Ponočnjakom je najbolj všeč njihov zajtrk po principu "pojej, kolikor lahko", ki je na voljo vse do zgodnjega popoldneva.
La Banda, Sevilla
Osrednje vodilo butičnega hostla s sedmimi sobami, ki imajo od štiri pa do osem postelj, je druženje. Temu so posvečeni vsi prostori, od recepcije z dnevnim prostorom za druženje, kjer gostje brskajo po zbirki vinilnih plošč, poslušajo glasbo in igrajo družabne igre, do kuhinje, v kateri je dovolj prostora za skupinsko pripravo hrane, in terase na strehi, kjer prirejajo skupne večerje, medtem ko se z nje razlega čudovit pogled na seviljsko katedralo.
Soul Kitchen Junior, Sankt Peterburg
Družinski hostel je v ogromni neobaročni zgradbi v enem najlepših predelov tega ruskega mesta. Ponudba sob sega od osemposteljnih, v katerih lahko spite že za od 15 evrov naprej, do družinskih in običajnih dvoposteljnih ter prav posebne, luksuzne dvoposteljne sobe, ki ima ogromno staro posteljo in lasten kamin. Zanjo je treba odšteti nekoliko več, od 75 pa tudi do 100 evrov na noč.
Sir Toby's, Praga
Na svoji strani trdijo, da so najbolj priljubljen hostel v Pragi, in vsaj odzivi na TripAdvisorju to večinoma potrjujejo. Hostel sicer ni v središču Prage, ampak je od njega oddaljen kakšnih deset minut vožnje s tramvajem. To odtehta bližina več zanimivih glasbenih prizorišč in praškega centra sodobne umetnosti, velja pa omeniti tudi hišno pivnico v kleti.
Tatva Design, Porto
S kreativno prenovo dveh starih zgradb v Portu je nastala popotniška namestitev, ki združuje koncept trendovskih hotelov s poceni hostlom. Dizajnerski hostel Tatva je največji hostel v Portu, sprejme lahko 116 ljudi, ponujajo pa tako sobe s pogradi kot dvoposteljne sobe, vse pa imajo lastno kopalnico. Hostel ima lastno restavracijo, na terasi pa je poleti mogoče prirejati tudi piknike ob žaru.
Hostel Celica, Ljubljana
Hostel v nekdanjih zaporih na Metelkovi se s svojo slikovitostjo in nenavadno zgodbo redno uvršča na različne lestvice najboljših hostlov, tudi na Guardianovo. "Živahen kraj z lastno umetnostno galerijo, odlično kavarno in restavracijo," so ga opisali in omenili neposredno bližino Metelkove oziroma "alternativnih prireditvenih prostorov v starih skladiščih".
The Yellow, Rim
"Mi smo ljudje, pred katerimi so vas svarili vaši starši," je slogan na spletni strani tega rimskega hostla. Kar so hoteli povedati, je, da je to zagotovo prostor neprestane zabave. Imajo bar in nočni klub, kjer prirejajo glasbene koncerte, teraso na strehi, ne manjka niti majhna kinodvorana, kmalu pa nameravajo odpreti še frizersko-brivski salon in eno od tako priljubljenih sob pobega.