Sreda, 2. 12. 2015, 13.11
9 mesecev, 2 tedna
Naučite svoje otroke kratice TINNG
Vprašanji imata več skupnega, kot bi si lahko mislili. Ko otrok izkaže željo po pojavljanju na družbenih omrežjih, gre lahko tok dogodkov še prehitro po svoje v smer, ki ni prava. Da ne bi bilo zagat, obžalovanj in razočaranj, je vsak starš dolžen odgovorno pristopiti tudi k tej vrsti odraščanja. Poučite sebe, da boste lahko poučili svoje otroke.
Če se sami ne znajdete najbolje v teh vodah, je na voljo tako na spletu, v šolah, kot tudi prek raznih zavodov in organizacij izobraževanje o tej temi. O teh temah se zaradi slabih praks danes že veliko govori in preventivno izobražuje tako pedagoge, otroke kot tudi starše oziroma odrasle. Strokovnjaki radi pomagajo, saj imamo vsi skupni cilj: varno vandranje po spletu, da bo ta koristen in zabaven, nikakor pa ne škodljiv.
Pogovarjali smo se s strokovnjakom iz Zavoda Varni internet Tilnom Dominkom, ki nam je predvsem postavil ogledalo: "Ko so se starši podučili o Facebooku, je bil ta že skoraj 'out'. Danes se mladi hitro premikajo po družbenih omrežjih in ponavadi jih uporabljajo več, ne le enega. Trenutno so zelo priljubljeni Instagram, Snapchat, Viber, Skype in Ask.fm. Tudi te bodo kmalu zamenjali drugi, vse se hitro dogaja. Ne glede na to pa vedno velja za vse enako: držite se pravil kratice TINNG."
Ali veste, kaj pomeni kratica TINNG?
V teh časih jo je tako pomembno poznati kot telefonsko številko policije ali prve pomoči. Ko skušamo nekoga poučiti, kateri so tisti podatki, ki jih nikoli ne delimo, nikomur ne zaupamo, si je najlažje zapomniti kratico TINNG. Kaj ta pomeni?