SiolNET. Sportal Zimski športi
0

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Val di Fiemme, novoletna turneja, četrta tekma

Sundby premagal Ustjugova, Nilssonovi še četrta zmaga na novoletni turneji

0

termometer

Martin Johnsrud Sundby
Foto: Reuters

Ruski smučarski tekač Sergej Ustjugov je po petih etapnih zmagah na novoletni turneji v Val di Fiemmeju doživel prvi poraz, Švedinja Stina Nilsson pa je zabeležila še četrto etapno zmago, s katero se je po slabšem petkovem nastopu spet vrnila v skupno vodstvo.

Ustjugova je na 15 kilometrski preizkušnji v klasični tehniki s skupinskim štartom premagal Norvežan Martin Johnsrud Sundby, a prednost Norvežana je bila le 2,2 sekundi, kar pomeni, da ima Rus pred zadnjo etapo še vedno lepo prednost. Tretje mesto je v sprintu več tekmovalcev zasedel Finec Matti Heikinnen.

V skupnem seštevku ima pred nedeljskim vzponom na Alpe Cermis Ustjugov minuto, 11 sekund in 9 desetink prednosti pred Sundbyjem, vodilnim v svetovnem pokalu, od tretjega, ki ga z zaostankom dveh minut in štirih sekund zaseda Švicar Dario Cologna, do sedmega mesta pa so tekmovalci izenačeni, tako da se za tretjo stopničko zmagovalnega odra obeta še zanimiv boj.

Švedinja je bila najboljša, Slovenk ni bilo na štartu. Švedinja je bila najboljša, Slovenk ni bilo na štartu. Foto: Reuters

V ženski konkurenci na deset kilometrov je Nilsonnova za tri sekunde premagala Finko Anne Kylloenen, rojakinjo Charlotte Kalla pa za 3,7 sekunde.

Polom so doživele Norvežanke, katerih serviserji so se najbrž ušteli pri maži, vodilna pred etapo Heidi Weng je bila kot najboljša Norvežanka na sedmem mestu, Ingvild Flugstad Oestberg pa se je morala zadovoljiti z 18. mestom.

Pred zadnjo etapo, zasledovalnim vzponom na Alpe Cermis, ima Švedinja 19,2 sekunde prednosti pred Wengovo, sicer vodilno v svetovnem pokalu, na tretjem mestu je z zaostankom 53,9 sekunde Finka Krista Parmakoski.

Slovenskih predstavnic ni bilo na štartu, Anamarija Lampič in Alenka Čebašek sta že po petkovi etapi odpotovali v domovino.

Izidi, moški (15 km):

 1. Martin Johnsrud Sundby (Nor)      40:40,0

 2. Sergej Ustjugov (Rus)              + 02,2

 3. Mati Heikkinen (Fin)                 02,8

 4. Francesco De Fabiani (Ita)           03,2

 5. Andrej Larkov (Rus)                  03,3

 6. Niklas Dyrhaug (Nor)                 03,5

 7. Dario Cologna (Švi)                  03,8

 8. Aleksander Besmertnik (Rus)          03,8

 

Vrstni red novoletne turneje:

 1. Sergej Ustjugov (Rus)           2;54:20,2

 2. Martin Johnsrud Sundby (Nor)      +1:11,9

 3. Dario Cologna (Švi)                2:04,1

 4. Matti Heikkinen (Fin)              2:32,9

 5. Maurice Manificat (Fra)            2:34,6

 6. Alex Harvey (Kan)                  2:42,5

 7. Marcus Hellner (Šve)               2:54,5

 8. Simen Hegstad Kruger (Nor)         3:51,3

 

Vrstni red v svetovnem pokalu:

 1. Martin Johnsrud Sundby (Nor)  796

 2. Sergej Ustjugov (Rus)         546

 3. Matti Heikkinen (Fin)         515

 4. Finn Haagen Krogh (Nor)       455

 5. Alex Harvey (Kan)             418

 6. Emil Iversen (Nor)            391

 

 

Izidi, ženske (10 km):

 1. Stina Nilsson (Šve)           30:20,8

 2. Anne Kylloenen (Fin)            +03,0

 3. Charlotte Kalla (Šve)            03,7

 4. Krista Parmakoski (Fin)          09,4

 5. Teresa Stadlober (Avt)           10,1

 6. Julija Čekaleva (Rus)            10,5

 7. Heidi Weng (Nor)                 17,5

 8. Jessica Diggins (ZDA)            19,5

 

Skupni vrstni red turneje:

 1. Stina Nilsson (Šve)             1;53:45,9

 2. Heidi Weng (Nor)                   + 19,2

 3. Krista Parmakoski (Fin)              53,9

 4. Ingvild Flugstad Oestberg (Nor)    1:23,3

 5. Jessica Diggins (ZDA)              1:56,5

 6. Julija Čekaleva (Rus)              3:16,6

 7. Nathalie Von Siebenthal (Švi)      3:30,4

 8. Anne Kylloenen (Fin)               3:46,8

 

Vrstni red v svetovnem pokalu:

 1. Heidi Weng (Nor)                     901

 2. Ingvild Flugstad Oestberg (Nor)      809

 3. Krista Paramkoski (Fin)              680

 4. Stina Nilsson (Šve)                  592

 5. Jessica Digins (ZDA)                 490

 6. Maiken Caspersen Falla               424

...

42. Anamarija Lampič (Slo)                58

53. Vesna Fabjan (Slo)                    35

59. Alenka Čebašek (Slo)                  24

66. Katja Višnar (Slo)                    18

83. Eva Urevc (Slo)                        1

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin