Tim Mastnak Rok Marguč Žan Košir Paralelni slalom Bansko

Sobota, 21. 1. 2023, 13.30

Bansko, deskanje, paralelni slalom (m, ž)

Razočaranje v slovenskem taboru: Žan, Tim in Rok brez izločilnih bojev

Tim Mastnak | Tim Mastnak je ostal brez finalnih bojev v Banskem.  | Foto Miha Matavž

Tim Mastnak je ostal brez finalnih bojev v Banskem.

Izločilni boji svetovnega pokala deskarjev v paralelnem slalomu v bolgarskem Banskem so potekali brez slovenske udeležbe. Po izpadu v kvalifikacijah je bil najboljši od Slovencev Žan Košir na 18. mestu. Rok Marguč je bil 22., Tim Mastnak pa je končal mesto za njim.

Zmagala sta Švicar Dario Caviezel in Švicarka Julie Zogg.

Švicar je v finalu zanesljivo premagal Avstrijca Fabiana Obmanna, tretje mesto pa je pripadlo Italijanu Edwinu Corattiju, ki je ugnal Poljaka Oskarja Kwiatkowskega.

Žan Košir je za najboljšo šestnajstericov kvalifikacijah zaostal 41 stotink sekunde, Rok Marguč še 38 stotink več, Tim Mastnak pa skoraj sekundo in pol.

V ženski konkurenci je slavila Julie Zogg, ki je v finalu tesno, za vsega osem stotink sekunde, ugnala Avstrijko Sabine Schöffmann. Tretja je bila še ena Švicarka Jessica Keiser, ki je bila hitrejša od Avstrijke Daniele Ulbing.

Edine Slovenke v svetovnem pokalu Glorie Kotnik ni bilo na startu, saj okreva po poškodbi kolena.