Poljak je končal kariero

1

Stefan Hula | Stefan Hula je končal kariero. | Foto Guliverimage

Stefan Hula je končal kariero.

Poljski smučarski skakalec Stefan Hula je končal kariero. Še zadnjič je skočil pretekli konec tedna na celinskem pokalu v Zakopanah, kjer je zasedel 21. mesto.

Konec je bogate kariere smučarskega skakalca Stefana Hule, ki je pri 36. letih potegnil črto pod udejstvovanje profesionalnega športnika. Poljak je še zadnjič skočil v nedeljo v Zakopanah, kjer je v sklopu celinskega pokala zasedel 21. mesto.

Hula je največje uspehe dosegal v družbi z rojaki, s katerimi je sedemkrat skočil na zmagovalni oder svetovnega pokala, enkrat do zmage. Z največjih tekmovanj se je dvakrat vrnil s kolajno, na olimpijskih igrah v Pjongčangu so na ekipni tekmi osvojili bron, na svetovnem prvenstvu v poletih v Oberstdorfu pa so bili istega leta prav tako bronasti.

V skupnem seštevku svetovnega pokala je bil najvišje na 13. mestu (sezona 2017/18). Zadnje točke svetovnega pokala je osvojil na začetku letošnje sezone, ko je bil v Wisli 27.

Ema Klinec
Sportal Ema Klinec z novimi stopničkami še okrepila skupno vodstvo na turneji
Anže Lanišek
Sportal Granerud s kvalifikacijsko zmago novi vodilni na turneji, Lanišek skupno tretji