Tijan Marovt Štefan Hadalin Val d'Isere slalom

Nedelja, 11. 12. 2022, 13.25

Slalom (m), Val d'Isere

Fenomenalna vožnja Braathena, Kristoffersen ostal brez stopničk

Lucas Braathen | Norvežan Lucas Braathen se je s fenomenalno drugo vožnjo zavihtel na prvo mesto moškega slaloma v Val d'Iseru.  | Foto Guliverimage

Dvaindvajsetletni Norvežan Lucas Braathen je veliki zmagovalec prvega moškega slaloma nove sezone, medtem ko je Henrik Kristoffersen, vodilni po prvi vožnji, po napaki na drugi progi zdrsnil na šesto mesto. Tijan Marovt in Štefan Hadalin se nista uspela prebiti v finalno vožnjo.

Henrik Kristoffersen je po prvi vožnji vodil s prednostjo pičlih sedmih stotink sekunde pred mlajšim rojakom. A v finalu ni bil zanesljiv, naredil je nekaj napak ter zapravil boj za zmago in stopničke. Pristal je na šestem mestu.

Kristoffersen je na slalomih v Val d'Iseru že dvakrat zmagal, a je nazadnje na tem slalomu slavil pred pred šestimi leti. V minuli zimi je še tretjič v karieri po letih 2016 in 2020 osvojil slalomski seštevek svetovnega pokala.

Drugo mesto je tako kot na sobotnem veleslalomu osvojil Avstrijec Manuel Feller (+0,84), tretji je bil Švicar Loic Meillard (+0,98). Feller je bil po prvi vožnji tretji, Meillard pa peti.

Dvaindvajsetletni Braathen, po očetu Norvežan, po materi pa brazilskega rodu, je dosegel tretjo zmago v svetovnem pokalu. Januarja je slavil na slalomu v Wengnu, prvenca pa se je veselil pred dvema letoma na veleslalomu v Söldnu.

Zmagovalna trojka: Manuel Feller, Lucas Braathen in Loic Meillard (od leve proti desni). | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Zmagovalna trojka: Manuel Feller, Lucas Braathen in Loic Meillard (od leve proti desni). Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Zahteven slalom na težkem terenu ter zahtevna snežna podlaga sta bila razloga, da so imeli številni v Val d'Iseru veliko težav. Že na prvi progi sta odpadla olimpijska prvak in podprvak, domači matador Clement Noel in Avstrijec Johannes Strolz.

Hadalin in Marovt na repu uvrščenih

Oba Slovenca na startu sta bila danes precej skromna in se nista uvrstila v finale najboljših 30. Štefan Hadalin je nastopil kot 33., a ob prihodu v cilj ni prehitel nikogar. Čeprav je dosegel 26. čas, je bila njegova začasna uvrstitev posledica šestih odstopov tekmovalcev pred njim. Njegov zaostanek 3,37 sekunde je bil prevelik za še en nastop.

Štefan Hadalin je slalomsko sezono začel s skromnim 46. mestom.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Štefan Hadalin je slalomsko sezono začel s skromnim 46. mestom. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tudi Tijan Marovt, startal je kot 66., še ni ujel svojega prvega finala na tekmah najvišje kakovostne ravni. Je pa dobil interni dvoboj s Hadalinom, moštvenega kolega je prehitel za sedem stotink. Slovenca sta zasedla 45. oziroma 46. mesto med petdeseterico, ki je prvo progo prevozila pravilno od starta do cilja.

Vrhničanu Hadalinu se konec tedna v Franciji ni izšel po načrtih. Tudi na veleslalomu v soboto se ni uvrstil v finale. Sezono je sicer odprl z zelo spodbudnim devetim mestom na veleslalomu v Söldnu.