Četrtek, 15. 12. 2022, 13.10

Deskanje, paralelni veleslalom (m, ž), Carezza

Gloria Kotnik tik pod zmagovalnim odrom

2

Gloria Kotnik | Gloria Kotnik je novo sezono v paralelnem veleslalomu začela s četrtim mestom. | Foto Grega Valančič/Sportida

Gloria Kotnik je novo sezono v paralelnem veleslalomu začela s četrtim mestom.

Slovenska deskarka Gloria Kotnik je v Carezzi v Italiji s 4. mestom odlično začela novo sezono svetovnega pokala v paralelnem veleslalomu. Do tretjega mesta ji je zmanjkalo zgolj devet stotink sekunde. Na tekmi so nastopili še trije Slovenci. Žan Košir in Tim Mastnak sta izpadla v osmini finala, zasedla sta 12. oziroma 14. mesto, Rok Marguč pa z 18. mestom že v kvalifikacijah. Za želenim 16. mestom je zaostal 24 stotink sekunde.

Gloria Kotnik, deseta v kvalifikacijah, je najprej izločila Nemko Caroline Langerhorst, nato je večji del četrtfinalne vožnje zaostajala za Švicarko Julie Zogg, a jo je v zaključku prehitela, v polfinalu pa prepričljivo izgubila proti Poljakinji Aleksandri Krol. V malem finalu ji je v boju za tretje mesto s Švicarko Ladino Jenny zmanjkalo devet stotink sekunde. To je njeno četrto mesto tik pod zmagovalnim odrom v svetovnem pokalu, kjer stopničk še nima.

"Vesela sem, da stopnjujem svoje rezultate, da sem lahko med najboljšimi tako v slalomu kot veleslalomu. Za stopničke se mi žal ni izšlo, a borila sem se do konca. Danes so bile razmere zelo težke, zato sem vseeno zelo zadovoljna s četrtim mestom. To mi vliva samozavest za naprej in se že veselim sobotne tekme v Cortini," je za Smučarsko zvezo Slovenije dejala 33-letna Velenjčanka, ki zdaj živi v Celju.

Zmaga v ženski konkurenci je romala na Nizozemsko, v roke Michelle Dekker. To je njena krstna zmaga v svetovnem pokalu. Drugo mesto je osvojila Poljakinja Aleksandra Krol, tretje pa Švicarka Ladina Jenny.

V moški konkurenci je zmagal 42-letni Avstrijec Andreas Prommegger, kar je že njegova 22. zmaga v svetovnem pokalu. Drugo mesto je zasedel Švicar Dario Caviezel, tretje pa še en 42-letnik, Italijan Roland Fischnaller.

Žan Košir je bil po kvalifikacijah šesti, po izločilnih bojih pa se je moral zadovoljiti z 12. mestom. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Žan Košir je bil po kvalifikacijah šesti, po izločilnih bojih pa se je moral zadovoljiti z 12. mestom. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Koširju kazalo dobro, a ...

V kvalifikacijah je dobro kazalo tudi v slovenskem moškem taboru. Žan Košir, ki je bil na modri progi najhitrejši, je bil po kvalifikacijah šesti. Toda že prvi izmed izločilnih bojev se mu ni posrečil, boljši od njega je bil Italijan Aaron March. Tržičan je v zgornjem delu storil napako, nato pa še poskušal loviti tekmeca, a se po drugi napaki predal in vožnjo končal.

"V kvalifikacijah sem imel srečo s startno številko in izkoristil dobre razmere. A te so se v nadaljevanju spremenile, podlaga je bila gladka, zlizana, nisem imel pravega oprijema. Bo treba naslednjič bolj pritisniti na 'kanto'. Naslednjo možnost bom imel že v Cortini," posebej razočaran ni bil Košir.

Tim Mastnak, olimpijski podprvak v tej disciplini, se na veleslalomski deski ni znašel tako dobro kot prejšnji konec tedna, ko je na paralelnem slalomu v Winterbergu osvojil drugo mesto. V kvalifikacijah je postavil 10. čas obeh voženj, v osmini finala pa izgubil obračun v paru s Caviezlom.

"Težka tekma, že v kvalifikacijah se nisem znašel. Nato sem imel še težave s čevljem, ki sem jih sicer rešil. Izpolnil sem osnovni cilj, se uvrstil v finale, a vem, da sem sposoben več. Vem, da sem hiter, kar bom poskušal dokazati na naslednji tekmi," je povedal Celjan.

Naslednja tekma v paralelnem veleslalomu bo že v soboto, 17. 12., v Cortini d'Ampezzo.