30. 12. 2018,
18.13

5 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,21

Jakov Fak Jakov Fak Klemen Bauer Nina Zadravec Urška Poje Rok Tršan državno prvenstvo Pokljuka biatlon

Nedelja, 30. 12. 2018, 18.13

Pokljuka, državno prvenstvo, šprint in zasledovanje

Ob odsotnosti Faka zmagoval Tršan

Rok Tršan | Rok Tršan je z dobrim streljanjem osvojil dva naslova državnega prvaka. | Foto Sportida

Rok Tršan je z dobrim streljanjem osvojil dva naslova državnega prvaka.

V domači bazi na Pokljuki so biatlonske in biatlonci v nedeljo tekmovali v državnem prvenstvu. V moški konkurenci se je tako na šprintu kot zasledovanju zmage veselil Rok Tršan, pri dekletih je v šprintu zmagala Urška Poje, v zasledovanju pa Nina Zadravec.

Ob odsotnosti Jakova Faka je naslov državnega prvaka v sprintu osvojil Rok Tršan, ki je zadel vseh 10 strelov in za 7 sekund na 7,5 km progi prehitel Klemena Bauerja, ki je zgrešil dva strela v stoje. Bron je osvojil mladi Alex Cisar z enim zgrešenim strelom in zaostankom 23 sekund.

V ženski konkurenci je ob enem zgrešenem strelu zmagala Urška Poje, slabih 6 sekund je zaostala Nika Vindišar, ki je zgrešila dva strela, na 6 km razdalji je bron osvojila Lea Einfalt s tremi zgrešenimi streli in z zaostankom 47 sekund.

Tudi na zasledovanju Tršan

Tršan je danes naslov ubranil na zasledovalni tekmi, zgrešil je samo en strel. Do srebra se je z dvema zgrešenima streloma prebil Cisar, ki je zaostal 32 sekund, Bauer je zgrešil kar petkrat in je padel na tretje mesto z zaostankom 40 sekund.

Pojetova in Vindišarjeva danes nista štartali, prvenca pa se je tako veselila Nina Zadravec, ki je ob treh zgrešenih strelih imela kar 2 minuti in 20 sekund prednosti pred Einfaltovo, ki je zadela 11 strelov, bron je osvojila Živa Klemenčič, ki je zgrešila pet strelov, zaostala pa je še štiri sekunde za Einfaltovo.