Thermometer Blue 0,89

Eric Frenzel Nemčija nordijska kombinacija

Četrtek, 9. 3. 2023, 20.29

Kombinatorec Frenzel po koncu sezone v pokoj

Eric Frenzel | "To je pravi trenutek, da se umaknem. Medalja v Planici je bila moj zadnji športni cilj." | Foto Sportida

Nemški nordijski kombinatorec Eric Frenzel se bo po koncu sezone upokojil, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Eden najboljših kombinatorcev v zgodovini je svojo odločitev potrdil za nemški časnik Frankfurter Allgemeine.

Štiriintridesetletni Eric Frenzel je v karieri osvojil kar 18 kolajn na svetovnih prvenstvih v nordijskem smučanju, trikrat pa je bil tudi olimpijski prvak. Na zadnjem prvenstvu v Planici je svoji reprezentanci pomagal do srebrne kolajne v štafeti.

Do konca sezone svetovnega pokala bo tekmoval še v norveškem Oslu in finskem Lahtiju.

"To je pravi trenutek, da se umaknem. Medalja v Planici je bila moj zadnji športni cilj. S tem sem sklenil krog v svoji karieri," je dejal Frenzel, sicer sedemkratni svetovni prvak. Na večni lestvici ga je z osmimi zlatimi odličji v Planici, tam je osvojil štiri, prehitel Norvežan Jarl Magnus Riiber.

Planica 2023 nordijska kombinacija ekipna tekma
Sportal Zlato norveškim kombinatorcem, Slovenci zadnji

Frenzel je prvo medaljo v karieri osvojil na mladinskem svetovnem prvenstvu v Trbižu leta 2007, skakalni del tekmovanj pa je takrat potekal prav v Planici.

"Na koncu se je vse sestavilo, toda dovolj je. Ne potrebujem več priznanj za svoje delo," je še dodal sedemkratni dobitnik olimpijskih odličij.

Skupaj je v karieri osvojil 25 kolajn na velikih tekmovanjih, v svetovnem pokalu pa zabeležil 43 posamičnih in 11 zmag na ekipnih tekmah. Petkrat zapovrstjo je med letoma 2013 in 2017 prejel tudi veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala.