Thermometer Blue 0

Lenzerheide superveleslalom Ilka Štuhec Ilka Štuhec Maruša Ferk Vanja Brodnik

Petek, 11. 3. 2016, 18.50

Izjemna predstava Štuhčeve, Brodnikova v bolnišnico

Ilka Štuhec je odlično opravila s superveleslalomsko progo v Lenzerheideju in s sedmim mestom dosegla najboljši dosežek sezone. Zmaga je pripadla Avstrijki Cornelii Huetter. Poškodba Vanje Brodnik.

Na drugo mesto se je zavihtela domačinka Fabienne Suter, ki je preprečila dvojno avstrijsko zmagoslavje. Od Hütterjeve je bila počasnejša le za desetinko sekunde, Avstrijko Tamaro Tippler pa je potisnila na tretje mesto (+0,35).

Petindvajsetletna Mariborčanka Ilka Štuhec prav ob koncu sezone kaže najboljše predstave. Tako visoko še ni bila v tej sezoni, pred tem je bila najvišja 11. To je njen drugi najboljši superveleslalomski izid v svetovnem pokalu, po četrtem mestu na superveleslalomu 30. novembra 2013 v Beaver Creeku.

Štajerka je nastopila s startno število osem in izkoristila dobro izhodišče. Ob prihodu v cilj je z naskokom 69 stotink sekunde prevzela vodstvo. Prva, ki je prehitela Slovenko, je bila Italijanka Johanna Schnarf s številko 10, ki je bila za 11 stotink sekunde hitrejša.

Italijansko-slovensko vodstvo se je ohranilo vse do nastopa elitne superveleslalomske sedmerice ter nastopa Avstrijke Tamare Tippler. Pred Štuhčevo sta se uvrstili še Tina Weirather iz Liechtensteina (+0,42) in Švicarka Lara Gut (+0,58).

Maruša Ferk je bila 42. (+2,79), Vanja Brodnik pa je odstopila. Kot so sporočili iz Smučarske zveze Slovenije, si je ob dotiku s količkom poškodovala ramo in je trenutno na preiskavah v bolnišnici.

V nedeljo bo na tem prizorišču še alpska kombinacija.