Crans montana Evropski Pokal Ilka Štuhec Ilka Štuhec

Sobota, 16. 2. 2019, 12.07

Crans Montana, evropski pokal

Ilka Štuhec v Crans Montani tik za najboljšimi

Ilka Štuhec | Ilka Štuhec formo pili na tekmah evropskega pokala. | Foto Sportida

Ilka Štuhec formo pili na tekmah evropskega pokala.

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec si po veličastni zmagi na svetovnem prvenstvu v Areju, ko je bila prva v smuku, želi ohraniti vrhunsko pripravljenost in ohraniti tekmovalni ritem, zato je nastopila na smuku za evropski pokal v švicarski Crans Montani. Na prvi od dveh tekem je osvojila četrto mesto.

Mariborčanka je danes zaostala le za tremi Avstrijkami. Štuhčeva je za najboljšo Elisabeth Reisinger zaostala 46 stotink. Razlike med tekmovalkami so bile zelo majhne, saj se jih je kar 11 uvrstilo v času znotraj ene sekunde, k tesnim odločitvam pa je pripomogla sorazmerno kratka proga, saj je zmagovalka postavila čas 1:13:41.

Drugi čas je imela Nina Ortlieb, tretjega pa Ariane Rädler.