Nedelja, 17. 9. 2017, 16.41

Pokljuka, državno prvenstvo

Gregorinova in Fak najboljša na rolkah

Teja Gregorin Jakov Fak | Foto Vid Ponikvar

Pokljuka je včeraj in danes gostila tekmovanje za državno prvenstvo in letni tekmi na tekaških rolkah. V soboto so se biatlonci pomerili v sprintu, do naslova članske prvakinje oziroma prvaka pa sta prišla Teja Gregorin in Jakov Fak. Danes sta prišli na vrsto še preizkušnji s skupinskim startom, kjer sta Gregorinova in Fak ponovila dosežka.

Gregorinova je z enim zgrešenim strelom v stoje s šestkilometrsko progo opravil s časom 17:20,2, najbližja zasledovalka je bila Polona Klemenčič (0,0), ki je zaostala minuto in 15 sekund, tretje mesto pa je osvojila Urška Poje (1,1), ki je za nastop potrebovala še tri četrt minute dlje.

Fak je bil na strelišču stoodstoten, njegov čas 24:44,1 pa je na desetkilometrski progi pomenil minuto in 14 sekund naskoka pred drugouvrščenim Miho Dovžanom (0,1). Tretje mesto je osvojil Mitja Drinovec (0,1) s časom 26:13,8.

Fak je bil izredno natančen (0,0,0,1) in s 14 kilometri proge opravil s časom 36:44,3, Klemen Bauer pa je na drugem mestu zaostal minuto in 40 sekund (2,2,2,0). Tretje mesto je tokrat osvojil Miha Dovžan (2,1,0,2) s časom 38:37,5.

Gregorinova je danes zgrešila le dve tarči (0,0,1,1), njen čas po desetih kilometrih teka pa se je ustavil pri 30:05,7. Drugo mesto je osvojila Maruša Luštrik (0,1,2,4), katere zaostanek v cilju je znašal skoraj devet minut.