Erazem Stanonik Lillehammer Gašper Brecl Jarl Magnus Riiber nordijska kombinacija

Nedelja, 4. 12. 2022, 16.03

Lillehammer, nordijska kombinacija (moški)

Gašper Brecl do nove točke, domačin Riiber premočan za vse

Jarl Magnus Riiber | Jarl Magnus Riiber je zmagovalec tekme v Lillehammerju. | Foto Guliverimage

Jarl Magnus Riiber je zmagovalec tekme v Lillehammerju.

Nordijski kombinatorci so danes končali nastope na drugi postaji sezone svetovnega pokala v norveškem Lillehammerju. Na tekmi z desetkilometrskim tekom je slavil domačin Magnus Riiber. Slovenski tekmovalec Gašper Brecl je osvojil točko za 30. mesto.

Potem ko je v soboto na prvi tekmi v Lillehammerju Norveška dosegla dvojno zmago, so domači tekmovalci dosežek ponovili, le vrstni red povsem na vrhu je bil obrnjen. Sobotni zmagovalec Jens Luraas Oftebrö je bil namreč danes drugi, zmagal pa je Riiber, drugi na tekmi dan prej. Tako kot v soboto je bil tudi danes tretji Nemec Vinzenz Geiger.

Brecl je sobotno tekmo končal na 41. mestu, potem ko je imel po skoku precej boljše izhodišče, saj je bil 21.

Danes je imel Brecl na veliki skakalnici podobno priložnost, saj je zasedal 23. mesto z 2:35 minute zaostanka za vodilnim Riiberjem. Drugi slovenski kombinatorec Erazem Stanonik je bil po polovici na 48. mestu.

Na desetkilometrski tekaški preizkušnji je Brecl po solidni predstavi vseskozi tekel znotraj prve trideseterice z ravno dovolj prednosti pred tekmeci, da je zasedel prav 30. mesto z zaostankom 3:39 minute za Riiberjem. Stanonik je tudi po teku ostal na 48. mestu (+ 6:33).

V ospredju je Riiber prednost precej povečal in na koncu slavil s 47 sekundami naskoka, Geiger pa je bil z minuto in dvema sekundama zaostanka tretji, a se je moral za stopničke krepko potruditi. Napadala sta ga rojak Johannes Rydzek ter Avstrijec Mario Seidl, ki sta na koncu za njim zaostala le sedem oziroma osem desetink.

Svetovni pokal se bo nadaljeval čez dva tedna v avstrijskem Ramsauu.