Julia Simon svetovni pokal v biatlonu anterselva

Sobota, 23. 1. 2021, 14.11

Anterselva, skupinski štart, ženske

Francozinja na skupinskem štartu za las pred Švedinjo

Julia Simon, Hanna Oeberg | Julia Simon je ciljno črto prečkala 0,2 sekunde pred Švedinjo Hanno Oeberg. | Foto Guliverimage

Julia Simon je ciljno črto prečkala 0,2 sekunde pred Švedinjo Hanno Oeberg.

Francozinja Julia Simon je zmagovalka tekme biatlonskega svetovnega pokala s skupinskim startom v Anterselvi. Simonova je na 12,5 kilometra dolgi preizkušnji kljub trem zgrešenim tarčam na koncu za 0,2 sekunde ugnala Švedinjo Hanno Oeberg (1), tretja pa je bila Avstrijka Lisa Theresa Hauser (1) s 3,5 sekunde zaostanka.

Simonova je bila po prvem streljanju šele 19., po drugem še mesto slabša, v drugi polovici proge pa je brez zgrešenega strela napredovala. Po tretjem streljanju je sicer zaostajala že skoraj 40 sekund, a je nato tudi ob napakah tekmic zadnje streljanje zapustila že kot četrta, nato pa je do cilja prehitela Oebergovo, Hauserjevo in tudi Čehinjo Marketo Davidovo (1). Ta je bila na koncu peta, prehitela jo je še Nemka Franziska Preuss (1).

Skupno vodilni Norvežanki Marte Olsbu Roeiseland (3) in Tiril Eckhoff (4) sta bili sedma in osma.