Thermometer Blue 0

Martin Fourcade biatlon Klemen Bauer

Petek, 12. 2. 2016, 18.40

Fourcade skočil na vrh, Bauer do novih točk

Francoz Martin Fourcade je zmagovalec današnje zasledovalne biatlonske tekme za svetovni pokal v ameriškem Presque Islu.

Na stopničkah so se tokrat zvrstili isti tekmovalci kot v četrtek na šprintu. Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala, Martin Fourcade, se je s tretjega mesta prebil na prvo, odlična pa je bila predvsem druga polovica 12,5-kilometrske tekme, saj je moral pred tem na prvem in drugem strelskem postanku po enkrat v kazenski krog.

Do zadnjega streljanja je vse kazalo, da bo Norvežan Johannes Thingnes Boe ponovil četrtkovo zmago, a sta ga drugi in tretji kazenski krog potisnila na drugo mesto. Rus Anton Šipulin je bil tretji.

Med Slovenci je do točk vnovič prišel 26. Klemen Bauer. Rok Tršan je po sedmih kazenskih krogih ponovil četrtkovo 41. mesto in premierno točko svetovnega pokala tokrat zgrešil za vsega sekundo, Miha Dovžan pa je bil kljub vsega trem kazenskim krogom 50. med 53 uvrščenimi tekmovalci.