Četrtek, 12. 3. 2020, 18.18

Alex Cisar mladinski evropski prvak

Alex Cisar | Alex Cisar je mladinski svetovni prvak. | Foto SloSki

Alex Cisar je mladinski svetovni prvak.

Mladi slovenski biatlonec Alex Cisar je na odprtem mladinskem evropskem prvenstvu v avstrijskem Hochfilznu v sprintu osvojil zlato kolajno. Ponovno je zadel vse tarče in zmagovalca sredine individualne preizkušnje Čeha Vitezslava Horniga premagal za 21 sekund.

Lovro Planko in Toni Vidmar sta zasedla 17. oziroma 21. mesto in se uvrstila na zasledovalno preizkušnjo. Nastopila so tudi dekleta. Živa Klemenčič in Nika Vindišar sta končali med najboljšo dvajseterico. Vindišarjeva je bila z dvema zgrešenima streloma 13., Klemenčičeva pa z eno napako 17. Na zasledovanje se je uvrstila še Tais Vozelj na 55. mestu.