Sreda, 13. 11. 2019, 0.00

LONDON, NITTO ATP FINALS, 3. DAN

Po Federerju padel še Đoković: Avstrijec že v polfinalu!

1

Dominic Thiem | Dominic Thiem si je po zmagah nad Federejem in Đokovićem že zagotovil prvo mesto v skupini Brog. | Foto Reuters

Tretji dan zaključnega teniškega turnirja v Londonu je Avstrijec Dominic Thiem po vrhunski teniški predstavi s 6:7, 6:3 in 7:6 ugnal Srba Novaka Đokovića in si kot prvi zagotovil nastop v polfinalu. Roger Federer je na prvi tekmi dneva preskočil Italijana Mattea Berrettinija in ostal v boju za vstop v polfinale.

Novak Đoković
Sportal Novak Đoković povsem odpovedal #video

Đoković je uvodni niz dobil šele po podaljšani igri, v drugem pa je dobil tri igre. Avstrijec je izenačil in nato v odločilnem tretjem nizu povedel z 2:0 in 3:1. V šesti igri je Srb na servis tekmeca izgubil le eno točko ter po dveh urah in 15 minutah izenačil, v sedmi pa brez oddane točke povedel. Podobno je bilo v deveti igri, ki jo je Srb končal z asom.

Potem pa je Đoković izgubil dve igri v nizu in Avstrijec je serviral za zmago, a dobil le točko. Đoković je izenačil za drugo podaljšano igro v partiji. V tej je Srb povedel s 3:0 in imel nato dva servisa, izkoristil pa je enega (4:1). Thiem je nato dobil štiri igre v nizu za vodstvo (5:4), za povrhu pa imel še dva servisa. Tudi on je izkoristil le enega, potem pa zmago dosegel po začetnem udarcu tekmeca.

"Vse življenje sem se pripravljal na takšno tekmo. Že od mladih nog sem sanjal o njej. Premagal sem legendo," je po veliki zmagi dejal Thiem in medsebojni izkupiček proti Đokoviću zmanjšal na 4:6. Prvič je Avstrijec Srba ugnal na trdi podlagi.

Roger Federer je na drugem dvoboju zaključnega turnirja ugnal Mattea Berrettinija in ohranil upe na polfinale. | Foto: Getty Images Roger Federer je na drugem dvoboju zaključnega turnirja ugnal Mattea Berrettinija in ohranil upe na polfinale. Foto: Getty Images

Federer za polfinale proti Đokoviću

V prvem torkovem dvoboju sta se pomerila Roger Federer in Matteo Berrettini, ki sta v prvem krogu skupinskega dela doživela poraz. Prvi medsebojni obračun Švicarja in Italijana je dobil prvi. Federer je slavil z 2:0 v nizih, prvi niz je dobil po "tie-breaku", drugega pa s 6:3. Legendarni Švicar se bo za drugo polfinalno vstopnico v skupini Borg v četrtek pomeril z Đokovićem.