Rafael Nadal Stefanos Cicipas Aleksander Zverev Daniil Medvedev atp monte carlo Roger Federer Novak Đoković

Tudi tokrat smo videli poraz člana velike trojice #video

1

Rafael Nadal | Rafael Nadal proti Nemcu ni imel možnosti. | Foto Reuters

Rafael Nadal proti Nemcu ni imel možnosti.

Nemški teniški igralec Alexander Zverev je na današnjem drugem dvoboju zaključnega turnirju sezone v Londonu z nagradnim skladom devet milijonov dolarjev premagal Španca Rafaela Nadala s 6:2 in 6:4. Na prvem obračunu v skupini Andre Agassi je bil Grk Stefanos Cicipas boljši od Rusa Danila Medvedjeva s 7:6 (5) in 6:4.

Dvaindvajsetletni Zverev je doslej izgubil vseh pet medsebojnih dvobojev proti enajst let starejšemu Nadalu, na ponedeljekovem obračunu pa je visokorasli Nemec povsem zasenčil 19-kratnega zmagovalca turnirjev za grand slam. V Hamburgu rojeni Zverev je dobesedno blestel v Londonu.

Lanski zmagovalec zaključnega turnirja ATP je prvi niz dobil po vsega 35 minutah igre. Nekoliko bolj izenačen je bil drugi niz, tudi v njem pa je bil boljši Nemec, po skupno uri in 25 minutah pa je ukanil velikega tekmeca na nasprotni strani teniške mreže. V ponedeljek je nepričakovan poraz doživel Roger Federer, ko je moral priznati poraz Avstrijcu Dominicu Thiemu.

Novak Đoković
Sportal Mnogim ni bilo jasno, zakaj je Đoković izgubil živce

Stefanos Cicipas je prekinil ruski urok. | Foto: Reuters Stefanos Cicipas je prekinil ruski urok. Foto: Reuters

Grk prvič premagal Rusa

Na ponedeljkovem prvem dvoboju je 21-letni Grk v šestem medsebojnem dvoboju prvič premagal Medvedjeva. Njun dvoboj je trajal uro in 43 minut. Prvi niz je bil odločen šele po podaljšani igri, v drugem pa je Cicipasu v deveti igri uspel edini odvzem servisa nasprotniku na tekmi, po njej pa je tudi zmagal.

V torek bosta v londonski O2 Areni na sporedu dva dvoboja v skupini Bjorn Börg. Ob 15. uri bo na sporedu obračun Roger Federer (Švi/3) - Matteo Berrettini (Ita/8), ob 21. uri pa Novak Đoković (Srb/2) - Dominic Thiem (Avt/5). V nedeljo je Đoković ukanil Berrettinija, Thiem pa Federerja.

Vsak igralec bo v skupini odigral po tri dvoboje, najboljša dva iz vsake skupine pa bosta napredovala v polfinale.