Torek, 10. 9. 2024, 20.32

WTA Zavarovalnica Sava Ljubljana

V uvodnem krogu teniškega turnirja izpadle vse Slovenke

Veronika Erjavec je obstala v prvem krogu.

Potem ko je uvodni dan teniškega turnirja WTA 125 v Ljubljani z nagradnim skladom sto tisoč evrov krojil dež, so danes organizatorji lahko v celoti izpeljali predviden spored. Vendar pa današnji razplet ni bil po godu domačega občinstva, saj so med posameznicami izpadle vse štiri slovenske igralke na čelu s prvo adutinjo Veroniko Erjavec.

Veronika Erjavec, ki je na svetovni lestvici kot najboljša Slovenka na 194. mestu, je imela precej ugoden žreb domačega turnirja WTA Zavarovalnica Sava. V prvem krogu ji je namreč namenil Italijanko Matilde Paoletti, ki je na lestvici WTA na 1042. mestu.

Veronika Erjavec je bila po dvoboju razočarana

Dvoboj se je prevesil v odločilni tretji niz, in čeprav je imela Slovenka že brejk prednosti, ga je tekmici uspelo izničiti. Pri zaostanku 5:6 je Erjavec servirala za podaljšano igro, vendar je igra brez izgubljene točke pripadla Italijanki in s tem tudi zmaga po dveh urah in pol igre. Po porazu je Erjavec ključ do zmage tekmice videla v tem, da ji je uspelo vztrajati pri agresivni igri. "Tekmica je bila sploh s forhendom res agresivna, tu je bilo še nekaj mojih napak in rezultat je takšen, kot je," je bila po dvoboju razočarana Erjavec.

"Že v štartu bi si morala bolj zaupati in igrati agresivneje"

"Ne vem, kje se je izgubila moja samozavest v tretjem nizu. Lepo bi bilo, če bi to vedela. Morda sem naredila nekaj napak, potem ti takoj pade samozavest. Že v štartu bi si morala bolj zaupati in igrati agresivneje, pritisk na tekmico bi bil večji in morda bi se tehtnica prevesila na mojo stran," je takoj po dvoboju zamujeno priložnost obžalovala Erjavec in dodala, da je gotovo drugače igrati pred domačimi navijači, da je več pritiska.

"Priznam, da je občutek drugačen. Po eni strani je pritisk, čeprav je res lepo, ko vidiš, da navijajo zate in te spodbujajo. Mogoče je bil na začetku pritisk, zagotovo pa so mi gledalci pomagali, da sem lahko obrnila drugi niz. A razočaranje je res veliko, še zlasti ker sem bila blizu in sem igrala doma. A to je tenis, nenazadnje vsak konec tedna izgubimo, včasih prej, drugič pozneje," je dodala Erjavec, ki jo že v sredo v Tivoliju čakajo dvojice.

Že pred tem je 18-letna Ela Nala Milić z 2:6 in 5:7 izgubila proti Ukrajinki Anastaziji Soboljevi, Pia Lovrič ni bila kos peti nosilki, Nemki Elli Seidel, ki je slavila s 6:2 in 6:1.

Živi Falkner je malo zmanjkalo za napredovanje. | Foto: www.alesfevzer.com Živi Falkner je malo zmanjkalo za napredovanje. Foto: www.alesfevzer.com

Živa Falkner je bila na pragu presenečenja

Na pragu presenečenja pa je bila Živa Falkner, sicer 575. igralka na svetovni lestvici. Falkner se je v prvem krogu pomerila s turško kvalifikantko Ipek Oz, 260. igralko na lestvici WTA. Uspešno je rešila meč žogo tekmice v drugem nizu in ga odbila s 7:5, v tretjem pa je bila pri prednosti 5:4 le dve točki oddaljena od zmage.

Vendar ji zadnjega koraka ni uspelo narediti in Turkinja se je po minuto manj kot treh urah igre veselila s 6:4, 5:7 in 7:5.

Na najmočnejšem slovenskem turnirju se je že v uvodu poslovila tudi prva nosilka Francozinja Chloe Paquet, 106. igralka s svetovne lestvice. Gladko jo je s 6:2 in 6:3 odpravila Britanka Francesca Jones.

V sredo se spored v Tivoliju nadaljuje po načrtu. Slovenske igralke bodo nastopale le še v konkurenci dvojic.