Naomi Osaka Karolina Pliškova WTA

Nedelja, 23. 9. 2018, 7.38

Pliškova v Tokiu presenetila Osako

Karolina Pliškova | Foto Guliver/Getty Images

Nekdanja številka 1 ženskega tenisa, Čehinja Karolina Pliškova, je pripravila veliko presenečenje in v finalu turnirja WTA v Tokiu z nagradnim skladom 799 tisoč dolarjev premagala zmagovalko Odprtega prvenstva ZDA, domačinko Naomi Osaka. Pliškova, sicer četrta nosilka turnirja, je za gladko zmago dvakrat s po 6:4 potrebovala vsega 63 minut.

Pliškova je z zmago, svojo enajsto turnirsko v karieri, obenem zaustavila zmagoviti niz Osake pri desetih dvobojih.

"Vesela sem, da se dvoboj ni prevesil v tretji niz. Začetni udarec je moje najmočnejše orožje in danes je bil ključen. Naomi je bila morda malo utrujena, to je lahko videl vsak, a pred njo je svetla prihodnost in čestitke za dva izjemna tedna," je dejala zmagovalka po tekmi.

Za Pliškovo je bila to prva turnirska zmaga po aprilskem slavju v Stuttgartu in obenem prva po poletni poroki z dolgoletnim partnerjem Michalom Hrdličko. "Vesela sem, da imam končno kakšno zmago tudi kot poročena ženska," se je nasmehnila češka igralka.

Osaka, finalistka v Tokiu že pred dvema letoma, je napredovala na sedmo mesto svetovne lestvice po zmagi v New Yorku, s katero je postala prva japonska zmagovalka med posameznicami.

Donna Vekić
Sportal Hrvatica po tesnem dvoboju izgubila, Thiem v finalu Sank Peterburga proti Slovaku