London, finalni turnir (4. dan)

Đoković prvi polfinalist, troboj za drugo vstopnico

Novak Đoković | Novak Đoković je prvi polfinalist. | Foto Gulliver/Getty Images

Novak Đoković je prvi polfinalist.

V sredo sta bila na sporedu dva polfinalna dvoboja v skupini A. Prva sta na igrišče stopila Novak Đoković in Aleksander Zverev, ki sta bila uspešna v prvih dvobojih. Tretji medsebojni obračun je s 6:4 in 6:1 v nizih gladko pripadel Srbu, ki si je tako že zagotovil nastop v polfinalu. Zvečer je sledil še obračun med Hrvatom Marinom Čilićem in Američanom Johnom Isnerjem. Po preobratu je s 6:7 (2), 6:3 in 6:4 slavil Čilić. Drugega potnika v polfinale bosta določila zadnja dva dvoboja.

Sreda, 14. oktober
Novak Đoković (Srb) : Aleksander Zverev (Nem)  6:4, 6:1;
Marin Čilić (Hrv) : John Isner (ZDA) 6:7 (2), 6:3, 6:4.

Novak Đoković je na finalnem turnirju že petkrat zmagal in zelo dobro je začel tudi letos, ko je v uvodnem dvoboju premagal Johna Isnerja. Tokrat je zmlel še neugodnega Aleksandra Zvereva in izid v medsebojnih dvobojih obrnil v svojo korist (2:1).

V drugem nizu popolna nadvlada Srba

Aleksander Zverev je odločno začel obračun proti prvemu igralcu sveta, v prvih igrah si priigral dve priložnosti za odvzem servisa, a se je Đoković obakrat rešil. Prvi niz je bil odločen v deseti igri, ko je Đokoviću Nemcu vzel servisno igro. V nadaljevanju je Srb zaigral še bolje in hitro pokazal, v katero smer se bo prevesil dvoboj. V drugem nizu je Zverevu dvakrat odvzel servisno igro, povedel s 5:1 in vsi dvomi o končnem zmagovalcu so bili rešeni.

Srb si je z dvema zmagama že priboril nastop v polfinalu. Đokoviću bi današnji vstop v polfinale preprečila le gladka zmaga Marina Čilića proti Johnu Isnerju (2:0).

Marin Čilić je slavil proti Johnu Isnerju. | Foto: Reuters Marin Čilić je slavil proti Johnu Isnerju. Foto: Reuters Čilić do druge zmage na finalnih turnirjih

V večernem dvoboju sta na igrišče stopila ranjena leva - Marin Čilić in John Isner. Tako Hrvat kot tudi Američan sta izgubila uvodni dvoboj. Za igralca je bil to že 14. medsebojni dvoboj, boljši izkupiček ima kljub današnjemu porazu še vedno Isner (8:6).

Za Hrvata je bil to 11. dvoboj na finalnih turnirjih, dosegel pa je šele drugo zmago. Dvoboj je sicer bolje odprl Američan, ki je prvi niz dobil po podaljšani igri, nato pa je na sceno stopil Hrvat, ki je slavil po dveh urah in 14 minutah.

Drugi potnik, ki se bo uvrstil v polfinale iz skupine A, bo znan v petek, ko bosta na sporedu še obračuna med Novakom Đokovićem in Marinom Čilićem ter Aleksandrom Zverevom in Johnom Isnerjem. Američan, kljub dvema porazoma na začetku turnirja, ohranja možnosti za napredovanje med najboljše štiri.