SiolNET. Sportal Sportal +
3,81

termometer

  • Messenger
  • Messenger
#10YearChallenge

Trend, ki se je kot blisk razširil po spletu, navdušil tudi Dončića #foto

3,81

termometer

Na družbenih omrežjih se je razširil nov trend, ki ga uporabniki označujejo s ključnikom #10YearChallenge, poleg pa objavljajo kolaže dveh fotografij, ki prikazujeta uporabnika pred desetimi leti in danes. Trendu so "podlegle" številne znane osebnosti iz sveta športa in šovbiznisa, vse bolj pa se širi tudi teza, da trend ni tako neškodljiv, kot si morda mislimo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#10yearchallenge 😂😂😂💯

A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic) on

Trend #10YearChallenge se je kot požar razširil po družbenih omrežjih. Na Facebooku, Instagramu in Twitterju mrgoli fotografij, ki prikazujejo uporabnike nekoč oz. pred desetimi leti in danes. Pri nekaterih so razlike zelo opazne, na primer pri nekdanjem olimpijskem prvaku v deseteroboju Bruceu Jennerju, nekdanjem možu alfe in omege družine Kardashian Chris Jenner. Ta se je namreč preobrazil v gospo Caitlyn Jenner. Pri drugih pa po drugi strani skoraj ni opaziti razlike, na primer pri ameriški igralki Reese Witherspoon. Trend se je razširil tudi med slovenskimi uporabniki družbenih omrežij, kolaž dveh fotografij je delil tudi košarkarski zvezdnik Luka Dončić.

Evropska krona na sedežu Košarkarske zveze Slovenije:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#10yearchallenge

A post shared by Košarkarska zveza Slovenije🏀🇸🇮 (@kzs_si) on

Angleška motivatorka, TV voditeljica in model Katie Piper, ki je bila pred 10 leti žrtev napada s kislino:

Nogometaš Neymar:

Kolesar Mark Cavendish:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#10yearchallenge making me feel old AF. 😫🥴

A post shared by Mark Cavendish (@markcavendish) on

Nekdanja smučarka Maria Koefl Riesch:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

As time goes by... 🤣🙈#10yearchallenge

A post shared by Maria Höfl-Riesch (@mariahoeflriesch) on

Smučarski skakalec Noriaki Kasai (skoraj 30-letni izziv):

Kolesar Luka Pibernik:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Still Cycling 😅#10yearchallenge

A post shared by Luka Pibernik (@luka_pibernik) on

Kolesar Geraint Thomas:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#10yearchallenge 🙈😂

A post shared by Geraint Thomas (@geraintthomas86) on

Nekdanji atlet Bruce Jenner, danes Caitlyn Jenner:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Now THAT is a #10YearChallenge Be authentic to yourself 💜

A post shared by Caitlyn Jenner (@caitlynjenner) on

Pevka Lea Sirk:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

...and how's your #10yrschallenge?? 😋💪🏽 . . #me10yrsago #funnypic #picoftheday

A post shared by Lea Sirk (@leasirk) on

Gre res zgolj za nedolžno šalo?

A vse ni tako zabavno, kot se zdi na prvi pogled, opozarja Kate O'Neill, direktorica podjetja KO Insights, ki se ukvarja s sodobnimi vidiki tehnologije. Na spletni strani Wired je objavila svoje razmišljanje o t. i. desetletnem izzivu. V tem se poigrava z idejo, da morda le ne gre za tako nedolžen trend, ampak za razvijanje algoritma za prepoznavanje obraza, njegovih starostnih značilnosti in napredovanja starosti. Njen tvit na to temo je všečkalo že skoraj 20 tisoč uporabnikov Twitterja.

 

Komentarji

1

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

delitve: 1
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin