7.30

2 leti

Thermometer Blue 0,48

3

Dean Bombač Srbija Uroš Zorman kvalifikacije za SP 2023 kvalifikacije za svetovno prvenstvo Slovenska rokometna reprezentanca

Sobota, 16. 4. 2022, 7.30

2 leti

Pred tekmo Srbija - Slovenija

V boj na vse ali nič: "To se ne sme ponoviti"

3

Kvalifikacije za SP: Slovenija - Srbija (rokomet), Uroš Zorman | Uroš Zorman bo poskušal Slovenijo popeljati na SP. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Uroš Zorman bo poskušal Slovenijo popeljati na SP.

Pred slovenskimi rokometaši je odločilna tekma za preboj na svetovno prvenstvo, ki ga bosta januarja gostili Švedska in Poljska. Slovenci se bodo v Kragujevcu na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij pomerili s Srbijo (18.00). Varovance Uroša Zormana v Srbiji čaka težka naloga, saj bodo v gosteh poskušali nadomestiti tri zadetke zaostanka s prvega obračuna v Zlatorogu. Še bolj kot zaostanek pa pred povratno tekmo skrbijo neprepričljive predstave v zadnjem obdobju.

Danes bomo dobili odgovor na vprašanje, ali bo slovenska reprezentanca prihodnje leto še desetič v zgodovini igrala na svetovnem prvenstvu. Slovenci so na sredinem prvem obračunu s Srbijo v polnem Zlatorogu prikazali bledo predstavo s številnimi napakami, slovenski tabor pa lahko z optimizmom navdaja le zadnjih 15 minut srečanja, v katerih so Slovenci ujeli priključek s tekmeci. Prvi obračun se je končal z rezultatom 34:31 v prid Srbov, ki bodo imeli na drugem srečanju še prednost domačega igrišča.

Slovenci so na prvi tekmi storili preveč tehničnih napak, šepala je tudi realizacija. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Slovenci so na prvi tekmi storili preveč tehničnih napak, šepala je tudi realizacija. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenska izbrana vrsta se je v petek zjutraj z letalom iz Ljubljane odpravila proti Beogradu, nato pa jo je čakala še približno 150 km dolga pot z avtobusom do četrtega največjega mesta v Srbiji. Na pot je selektor Zorman popeljal 18 igralcev. V domovini so ostali Tadej Kljun, Miha Kavčič, Miljan Vujović in poškodovani Staš Skube, so sporočili iz RZS.

Zorman določil šestnajsterico

Selektor Uroš Zorman je izmed 18 rokometašev, ki so potovali na gostovanje, izbral šestnajsterico, s katero se bo zoperstavil Srbiji. Danes tako ne bosta zaigrala Tilen Kodrin in vratar Urh Kastelic.

Krila: Darko Cingesar, Blaž Janc, Gašper Marguč

Zunanji igralci: Nik Henigman, Borut Mačkovšek, Dean Bombač, Domen Makuc, Aleks Vlah, Miha Zarabec, Nejc Cehte, Jure Dolenec

Krožni napadalci: Matej Gaber, Matic Suholežnik, Miha Žvižej

Vratarja: Jože Baznik, Klemen Ferlin

Kdo se bo veselil na koncu? | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Kdo se bo veselil na koncu? Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Slovenci odločni: Prišli smo po zmago

V slovenskem taboru se zavedajo, da je pred njimi izjemno zahtevna naloga, na povratni tekmi pa bodo rokometaši poskušali popraviti številne napake s prvega obračuna v mestu ob Savinji. "V Srbijo smo prišli po zmago. Verjeti moramo v to, da lahko tekmece premagamo z vsaj štirimi zadetki razlike," pred obračunom odločno pove Dean Bombač. Najboljši strelec Slovenije na prvi tekmi v Celju dodaja: "Ne sme se ponoviti naša igra v obrambi s sredinega dvoboja. Treba bo igrati tako, kot smo v dvorani Zlatorog v zadnjih 10, 15 minutah. Če želimo iti na svetovno prvenstvo, moramo takšno igro v Kragujevcu razpotegniti na vseh 60 minut."

Podobno pred sobotno tekmo razmišlja selektor Zorman. "Kljub slabi predstavi na prvem dvoboju imamo še vedno aktiven izid, ki bo zaradi visokega rezultata od nas bržkone zahteval zmago za štiri gole. V preteklosti smo že dokazali, da lahko na gostovanjih igramo dober rokomet, in verjamem, da bo tako tudi v soboto," je dejal in dodal: "Na prvi tekmi so Srbi odkrili veliko več kart od nas. V Kragujevcu se bomo bojevali do zadnjih atomov."

"Treba bo igrati tako, kot smo v dvorani Zlatorog v zadnjih 10, 15 minutah," je prepričan Bombač. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida "Treba bo igrati tako, kot smo v dvorani Zlatorog v zadnjih 10, 15 minutah," je prepričan Bombač. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Na svetovno prvenstvo, ki bo med 11. in 29. januarjem prihodnje leto v Stockholmu, Göteborgu, Malmöju, Jönköpingu in Kristianstadu na Švedskem ter v Krakovu, Gdansku, Katovicah in Plocku na Poljskem, se bo uvrstila uspešnejša ekipa v seštevku obeh tekem. Zmagovalca bo določila boljša razlika med danimi in prejetimi zadetki, v primeru neodločenega izida pa višje število doseženih zadetkov v gosteh.

Sportal Slovenci resnici pogledali v oči: S tako igro nimamo v Srbiji kaj iskati