17. 2. 2023,
19.40

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,01

ŽRK Krka Z'Dežele Zelene Doline Žalec Mlinotest Ajdovščina Krim Mercator Krim Mercator rokomet državno prvenstvo

Petek, 17. 2. 2023, 19.40

DP V ROKOMETU ZA ŽENSKE, 14. KROG

Krim s 14. zmago na 14 tekmah postavil piko na i

Krim Mercator : CSM Bucurest, liga prvakinj | Krim je v državnem prvenstvu še brez spodrsljaja. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Krim je v državnem prvenstvu še brez spodrsljaja.

Na zaostali tekmi 1. ženske rokometne lige, ki je bila hkrati zadnje dejanje prvega dela prvenstva, je Krim Mercator s 40:22 premagal Litijo.

Krim Mercator : CSM Bucurest, liga prvakinj
Sportal Velika zmaga Krimovk, ki nadaljujejo evropsko sezono!

V rednem zadnjem krogu sta se spopadli vodilni ekipi modre skupine, Krim Mercator in Mlinotest Ajdovščine. Z 28:25 so zmagale Ljubljančanke. Mlinotest Ajdovščina je izgubil samo oba obračuna z Ljubljančankami, na prvi s 27:32, tokrat pa torej s 25:28.

Na obračunih zadnjega, 14. kroga rednega dela državnega prvenstva so med drugim Celjanke s 27:24 premagale Krko, rokometašice Žiher hiše Ptuj-Ormož in Trgo ABC Izola pa so se razšle z remijem (23:23).

Rednemu delu sezone bosta sledili kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v modro skupino, četrtfinalni obračuni in sklepni del tekmovanja v skupinah za prvaka in razvrstitve od petega do osmega, od devetega do dvanajstega ter od 13. do 15. mesta.