10.31

rekreacija

Torek, 15. 5. 2012, 10.31

V Bratoncih zmagi Fujsevih

Rekreativni tekači so med vikendom tekli tudi po pomurskem okolišu, kjer je v Bratoncih potekal 2. bratonski tek, na katerem sta slavila Špela in Matej Fujs.

Akcija Pomurje teče in hodi 2012 je v polnem zagonu, saj je že četrti vikend zapored potekala tekaška prireditev, katere rezultati bodo šteli za pomurski pokal. Po blaguškem teku, moravškem teku in teku v Pečarovcih pred dvema tednoma je bil v soboto, 12. maja, čas za 2. Bratonski tek. NK Bratonci in Športna zveza Beltinci sta v Športno-rekreativnem centru Bratonci priredila tekaški praznik za staro in mlado, najmlajši tekač je bil star pet let, najstarejši pa 71. Otroci so se pomerili na razdaljah med 300 in 1.200 metri, na glavnem teku pa je člane čakala 9,9-kilometrska proga, članice pa 6,6 kilometrov.

Najhitreje se je s progo, ki je bila letos 300 metrov daljša kot lani, med moškimi spopadel lanski zmagovalec Matej Fujs, ki je s časom 32:21 le za sekundo ugnal Danila Magdiča, tretji je bil Jože Čeh. Kljub daljši razdalji in slabemu vremenu je letos padel rekord proge, saj je Matej Fujs v cilj pritekel 2 minuti in 41 sekund hitreje kot v letu 2011. Tudi v ženski konkurenci, kjer so dekleta tekla v štirih starostnih kategorijah, je slavila lanskoletna zmagovalka, in sicer je 6,6 kilometrov najhitreje pretekla Špela Fujs. S časom 27:16 je za pol minute prehitela Katarino Sočič, tretja pa je bila Jožica Šiftar.

Pomurci bodo imeli sedaj nekaj tednov odmora, saj se bo pokal Pomurje teče in hodi 2012 z 10. Rogašovskim tekom nadaljeval 2. junija v Sv. Juriju na Goričkem.