Prva liga Telemach Karlo Špeljak NK Celje 1. SNL

Četrtek, 22. 6. 2023, 21.43

Pripravljalne tekme 1. SNL (22. junij)

Mladi Hrvat na preizkušnji v Celju opozoril nase

Pokal Slovenije: NK Olimpija - NK Celje | Roman Pilipčuk pripravlja Celjane na začetek sezone 2023/24. | Foto Grega Valančič/Sportida

Roman Pilipčuk pripravlja Celjane na začetek sezone 2023/24.

Slovenski prvoligaški nogometni klubi se pripravljajo na novo sezono. Danes so na zelenico stopili nogometaši Celja, odigrali že tretjo pripravljalno tekmo in ohranili niz neporaženosti. Tokrat so v Ljubljani premagali zagrebško Lokomotivo (1:0), strelec odločilnega zadetka pa je bil mladi Hrvat Karlo Špeljak, ki je na preizkušnji pri Celjanih. V polno je zadel še na drugi zaporedni tekmi.

NK Olimpija prvaki
Sportal Olimpija bo branjenje naslova začela na Obali, znano je, kje in kdaj bo prvi derbi

Edini slovenski klub, ki je v poletnem pripravljalnem obdobju odigral že tri tekme, je Celje. Po remiju z romunskim prvoligašem iz Cluja (1:1) ter izjemno visoko zmago nad četrtoligašem Rudarjem (12:0) so izbranci Romana Pilipčuka, ki jih prihodnji mesec v 2. krogu kvalifikacij za konferenčno ligo čaka zelo zahteven tekmec, portugalski klub Vitoria Guimaraes, premagali zagrebško Lokomotivo.

Na Kodeljevem v Ljubljani so bili boljši z 1:0, zmagoviti zadetek pa je v 68. minuti prispeval Karlo Špeljak, 20-letni hrvaški krilni napadalec, ki je v knežjem mestu na preizkušnji. V prejšnji sezoni je nosil dres Šibenika, z njim prišel vse do finala hrvaškega pokala, v prvenstvu pa je osvojil zadnje mesto in izpadel.

Slovenski podprvaki so začeli dvoboj v postavi Obradović, Bilyi, Nemanič, Zec, Ajhmajer, Kouter, Bandaogo, Bizjak, Bobičanec, Matko in Ikwuemesi, v drugem delu pa so dobili priložnost še Rozman, Karničnik, Ljutić, Vuklišević, Džumhur, Zabukovnik, Vrbanec, Špeljak, Bajde in Mačak. Zanimivo je, da je Špeljak zatresel mrežo nekdanjega kluba, saj se je v preteklosti dokazoval v mlajših selekcijah Lokomotive. Omenjeni zagrebški klub je sicer pred dnevi v prijateljski tekmi premagal Domžale z 2:0.

Matko Obradović je zadržal mrežo nedotaknjeno, v drugem polčasu pa je bil podobno uspešen Matjaž Rozman. | Foto: Nik Moder/Sportida Matko Obradović je zadržal mrežo nedotaknjeno, v drugem polčasu pa je bil podobno uspešen Matjaž Rozman. Foto: Nik Moder/Sportida

Niko Kasalo
Sportal Biser prekmurskega nogometa osrečil Muro, v Sloveniji se obetajo spektakli

Olimpija

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
19. 6. Olimpija : Radomlje (Slo/1) 3:2 Florucz, Maksimović, Stojanovski
24. 6. Olimpija – TWL Elektra (Avt/3)
27. 6. Olimpija – Slovan Bratislava (Slk/1)
2. 7. Olimpija – Hajduk Split (Hrv/1)
5. 7. Olimpija – Primorje (Slo/2)
5. 7. Olimpija – Rudar Velenje (Slo/2)

Celje

Datum Tekma Strelci za Celje
13. 6. Celje : Universitatea Cluj (Rom/1) 1:1 Bizjak
17. 6. Celje : Rudar Trbovlje (Slo/4) 12:0 Ikwuemesi 2, Popović 2, Bajde, Vuklišević, Bizjak, Špeljak, Džumhur, Bobičanec, Matko, Mačak

19. 6. Radomlje : Olimpija (Slo/1) 2:3 Štorman, Nadarević
24. 6. Radomlje – Lokomotiva Zagreb (Hrv/1)
28. 6. Radomlje – Jadran Dekani (Slo/2)
29. 6. Radomlje – Makedonija GjP (SMk/1)

Ilkay Gundogan Manchester Gundogan
Sportal Po trojni kroni se seli, Džeko v Turčijo, hitronogi Avstrijec polnopravni član Mure
NK Olimpija : NK Celje 1. SNL Aljoša Matko
Sportal Celjane čaka tekmec, ki ga dobro poznata Zahović in novi trener Olimpije