PRIPRAVLJALNE TEKME 1. SNL (7. JULIJ)

Evrogol Korošca v mreži Hajduka, Bravo zmagal na krilih novincev

NK Radomlje : NK Domžale 1. SNL | Mlinarji, navijači NK Radomlje, so lahko zelo zadovoljni s strelsko formo Nina Kukovca. | Foto Nik Moder/Sportida

Mlinarji, navijači NK Radomlje, so lahko zelo zadovoljni s strelsko formo Nina Kukovca.

Nogometni petek so zaznamovale številne pripravljalne tekme klubov 1. SNL. Domžalčani so v zadnjem nastopu pred evropsko premiero remizirali z drugoligašem iz Dekanov (1:1), Mura je bila boljša od drugoligaša Bistrice (3:1), Koper je naletel na premočnega tekmeca iz Hrvaške in proti Rijeki izgubil z 0:3, Radomlje so tudi po zaslugi evrogola Korošca Nina Kukovca namučile splitski Hajduk (1:1), s katerim tesno sodelujejo, Bravo pa je pozdravil prvo poletno zmago in z 2:0 ugnal MTK iz Budimpešte.

Luka Majcen
Sportal Tri ljubezni slovenskega nogometaša: Lana, Tibo in Indija

Izmed slovenskih klubov, ki bodo letos zaigrali v Evropi, je bil v petek dejaven NK Domžale. Rožmanova četa je v Lukovici remizirala z Jadranom iz Dekanov, ki so v 69. minuti prek Roya Rudonje, sina nekdanjega slovenskega reprezentanta Mladena Rudonje, povedli z 1:0, nato pa je za izenačenje v 80. minuti poskrbel Gašper Černe, poleg vratarja Dennyja Tiganja edini nogometaš Domžal, ki je odigral vso tekmo. Trener Simon Rožman je pred evropsko uverturo spočil kar nekaj prvokategornikov.

Nogometaši Mure so v Radencih premagali drugoligaša iz Slovenske Bistrice. Črno-beli, ki so pod vodstvom Dejana Grabića zaigrali v pomlajeni zasedbi, so zmagali s 3:1. V prvem polčasu sta za slovenskega prvaka iz leta 2021 zadela Anej Jelovica in Lazar Zličić, ki je navdušil z zadetkom po fantastičnem strelu s 30 metrov, pred tem pa tudi prispeval asistenco za zadetek Jelovice, v drugem delu pa je končni rezultat v 74. minuti postavil povratnik Dardan Shabanhaxkaj, ki je tako dosegel prvi zadetek, odkar se je po poškodbi vrnil na zelenice. Za Muro je debitiral zadnji poletni novinec Emir Saitoski, v soboto pa Grabićeve varovance, takrat bodo zaigrali v najmočnejši zasedbi, čaka srečanje z graškim Gakom.

Koprčani so v Kranjski Gori naleteli na premočnega tekmeca. Rijeka, ki jo vodi nekdanji strateg Maribora Sergej Jakirović, za njo pa nastopa občasni slovenski reprezentant Dejan Petrović, je bila boljša s kar 3:0. Kanarčki so zapravili kar nekaj zrelih priložnosti za vsaj častni zadetek. Najbližje mu je bil poletni novinec Enej Marsetič, ki je v 85. minuti zatresel okvir vrat.

Mlinarji remizirali proti Hajduku

Trener Radomljanov Oliver Bogatinov je popeljal mlinarje do neodločenega rezultata proti hrvaškemu velikanu. | Foto: Vid Ponikvar Trener Radomljanov Oliver Bogatinov je popeljal mlinarje do neodločenega rezultata proti hrvaškemu velikanu. Foto: Vid Ponikvar Radomljani so se v domžalskem Športnem parku pomerili s partnerskim klubom Hajdukom. Splitčani niso zaigrali z najmočnejšo zasedbo, ki jo v soboto čaka dvoboj s turškim Trabzonsporjem, a so vseeno sestavili neugodno enajsterico, v kateri sta izstopala prvi zvezdnik Marko Livaja in mladi branilec Luka Vušković, za katerega naj bi PSG ponujal več kot deset milijonov evrov.

V prvem polčasu ni bilo zadetkov, za Radomlje je najlepšo priložnost zapravil Ivan Krolo, posojeni nogometaš Hajduka na delu v Sloveniji, nato pa je na začetku drugega dela zablestel Nino Kukovec. Korošec je v izjemni strelski formi, zadel je že tretjič zapored, tokrat je zatresel mrežo z vrhunskim udarcem iz prve po predložku s kota. Gostje so izenačili v 61. minuti prek Filipa Čuića, ki je še v prejšnji sezoni nastopal za Radomlje.

Za edino petkovo zmago slovenskega prvoligaša brez prejetega zadetka je poskrbel Bravo. V Kranjski Gori je z 2:0 ugnal MTK iz Budimpešte, zadela pa sta poletna novinca, Jakoslav Stanković in Matej Poplatnik. Izbranci Aleša Arnola, ki so z igranjem pripravljalnih tekem začeli najpozneje izmed članov 1. SNL, proti koncu meseca, že med prvenstveno sezono pa jih čaka še odmevna pripravljalna tekma z rimskim Laziom (26. julija v Auronzu), so tako vknjižili prvo poletno zmago.

Oskar Drobne
Sportal Iz Rogaške Slatine naslovil resno kritiko na račun NZS

Olimpija

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
19. 6. Olimpija : Radomlje (Slo/1) 3:2 Florucz, Maksimović, Stojanovski
24. 6. Olimpija : TWL Elektra (Avt/3) 4:0 Karamatić, Jakupović, Bristrić, Posavec

13. 6. Celje : Universitatea Cluj (Rom/1) 1:1 Bizjak
17. 6. Celje : Rudar Trbovlje (Slo/4) 12:0 Ikwuemesi 2, Popović 2, Bajde, Vuklišević, Bizjak, Špeljak, Džumhur, Bobičanec, Matko, Mačak

18. 6. Lokomotiva Zagreb (Hrv/1) : Domžale 2:0 /
24. 6. ŠD Leskovec (Slo/4) : Domžale 0:11 Kovačević in Šturm 2, Husmani, Hasanbegović, Černe, Markuš, Krstovski, Topalović, avtogol

30. 6. Rogaška : Panathinaikos (Grč/1) 1:3 Zdunić
4. 7. Dravinja (Slo/2) : Rogaška 2:5 Haljeta, Marcius, Gradišar, Pavlović, Thallison