Četrtek, 29. 6. 2023, 21.20

PRIPRAVLJALNE TEKME 1. SNL (29. JUNIJ)

Koprčani presenetili hrvaškega prvaka

Zoran Zeljković | Zoran Zeljković je v prijateljskem obračunu ostal neporažen proti stanovskemu kolegu Igorju Bišćanu. | Foto Ana Kovač

Nogometaši Kopra so se v četrtek v Kranju pomerili z najboljšim hrvaškim klubom Dinamom. Zagrebčani so na začetku drugega polčasa vodili z 2:0, a se Primorci niso predali. Po zadetkih Nikole Krajinovića in poletnega novinca Omarja Kočarja so izenačili na 2:2 in prekrižali načrte hrvaškemu prvaku. Radomljani so v Brežicah po festivalu zadetkov remizirali z Makedonijo GP (3:3).

Rok Vodišek
Sportal Nekdanji čudežni najstnik Olimpije se je vrnil v Slovenijo

Izbranci Zorana Zeljkovića so se izkazali proti serijskemu hrvaškemu prvaku, ki ga vodi Igor Bišćan. Čeprav nekdanji trener Olimpije ni računal na sedem reprezentantov, med njimi so kar štirje (Dominik Livaković, Luka Ivanušec, Josip Šutalo in Bruno Petković) nedavno s Hrvaško v ligi narodov osvojili drugo mesto, se je Dinamo proti Kopru še vedno predstavil z močno zasedbo, v kateri je svoje mesto v napadu dočakal tudi donedavni napadalec Domžal Bartol Barišić.

Dinamo je bolje vstopil v igro. V 21. minuti ga je popeljal Fran Topić, Dario Špikić je pozneje zatresel še okvir vrat, v 47. minuti pa je z najstrožje kazni, na belo točko je pokazal slovenski sodnik Nejc Kajtazović, na 2:0 povišal Antonio Marin. Koprčani, pri katerih je od prve minute branil Jan Koprivec, v začetni postavi pa so se znašli še Diaby, Prce, Diarra, Pabai, Correia, Vešner Tičić, odmevni poletni novinec Omladič, Barišić, Osuji in Mulahusejnović, ki se je nedavno vrnil na Obalo iz Sarajeva.

Simon Rožman
Sportal Domžale v slabo voljo spravile hrvaškega velikana

V nadaljevanju so dobili priložnost še Stanojević, Marsetić, Kambić, Koderman, Groznica, Kotnik, Nkada, Krajinović in Kočar, prav zadnja pa sta se vpisala med strelce in poskrbela za izenačenje na 2:2. Hrvat Nikola Krajinović je v 61. minuti izkoristil najstrožjo kazen, Omar Kočar pa je pet minut pozneje postavil končni rezultat. Timothe Nkada je do konca srečanja zapravil dve priložnosti, po katerih bi lahko kanarčki dosegli še tretji gol. Koprčani so tako na Gorenjskem presenetili hrvaškega favorita.

Oliver Bogatinov je v spomladanskem delu prejšnje sezone navdušil z vodenjem Radomljanov v 1. SNL. | Foto: Vid Ponikvar Oliver Bogatinov je v spomladanskem delu prejšnje sezone navdušil z vodenjem Radomljanov v 1. SNL. Foto: Vid Ponikvar

Kukovec že zadeva za Radomljane

Radomljani so se v Brežicah pomerili z makedonskim pokalnim zmagovalcem Makedonija GP. Dvoboj je postregel s kar šestimi zadetki, a brez zmagovalca (3:3). Za varovance Oliverja Bogatinova je bil dvakrat uspešen (enkrat z bele točke) Nino Kukovec, ki se je pred kratkim preselil k mlinarjem, v preteklosti pa se je dokazoval pri Mariboru, Fiorentini, Celju in Bistrici, s katero se je uvrstil v polfinale pokalnega tekmovanja. V polno je zadel tudi Matej Malenšek, ki je s tem potrdil izjemno strelsko formo, saj je bil dvakrat uspešen že na sredini tekmi proti Dekanom.

Joao Henriques NK Olimpija
Sportal Nemanja Motika vendarle ne bo nosil upokojene številke

Olimpija

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
19. 6. Olimpija : Radomlje (Slo/1) 3:2 Florucz, Maksimović, Stojanovski
24. 6. Olimpija : TWL Elektra (Avt/3) 4:0 Karamatić, Jakupović, Bristrić, Posavec

13. 6. Celje : Universitatea Cluj (Rom/1) 1:1 Bizjak
17. 6. Celje : Rudar Trbovlje (Slo/4) 12:0 Ikwuemesi 2, Popović 2, Bajde, Vuklišević, Bizjak, Špeljak, Džumhur, Bobičanec, Matko, Mačak

18. 6. Lokomotiva Zagreb (Hrv/1) : Domžale 2:0 /
24. 6. ŠD Leskovec (Slo/4) : Domžale 0:11 Kovačević in Šturm 2, Husmani, Hasanbegović, Černe, Markuš, Krstovski, Topalović, avtogol
28. 6. Domžale : Rijeka (Hrv/1) 1:0 Hasanbegović