Thermometer Blue 0,55

NK Rudar Velenje NK Maribor NK Maribor Matej Radan Luka Zahović

Sreda, 25. 9. 2019, 22.03

Poškodba Mateja Radana

Ne najlepša slika iz Maribora. Vratar Rudarja obležal po nesrečnem udarcu Zahovića.

Matej Radan | Matej Radan jo je skupil na začetku drugega polčasa in predčasno končal nastop v Ljudskem vrtu. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Matej Radan jo je skupil na začetku drugega polčasa in predčasno končal nastop v Ljudskem vrtu.

V 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši Maribora s 5:0 v Ljudskem vrtu premagali velenjski Rudar in v generalki pred sobotnim derbijem v Stožicah prišli do pete prvenstvene zmage v nizu. Tekmo je zaznamovala tudi poškodba vratarja gostov Mateja Radana, ta jo je skupil po akciji Luke Zahovića.

Dušan Kosić
Sportal Triglav vstal od mrtvih, Celjani ploskajo kralju strelcev #video

V 53. minuti, ko je Maribor vodil s 4:0, je po lepi podaji dvakratnega strelca Roka Kronavetra pred gol Rudarja prišel Luka Zahović. Ni zadel, je pa ob tem nesrečno v glavo s kolenom udaril vratarja Rudarja Mateja Radana. Nekdanji vratar Maribora je obležal na tleh, tekma pa je bila za nekaj trenutkov prekinjena. Po nekaj minutah so vratarja Velenjčanov odpeljali z igrišča, saj igre ni mogel nadaljevati, tako da je namesto njega na igrišče prišel rezervni vratar, 18-letni Tomaž Stopajnik. Kako jo je odnesel Radan, bo verjetno znano šele po dodatnih pregledih, a po prvih informacijah z njim k sreči ni hujšega.