Alexandru Cretu Gregor Bajde NK Mura NK Maribor NK Maribor

Nedelja, 5. 7. 2020, 22.12

Mojstrovini smo videli tudi v Ljudskem vrtu

Mariborčani so posnemali Cristiana Ronalda #video

Alexandru Cretu | Alexandru Cretu je že na začetku tekme v Ljudskem vrtu poskrbel za spektakularen gol. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Alexandru Cretu je že na začetku tekme v Ljudskem vrtu poskrbel za spektakularen gol.

Po festivalu spektakularnih golov, ki smo jih videli na tekmi med Olimpijo in Triglavom v Kranju, so v nedeljo zvečer v derbiju 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije navdušili tudi Mariborčani. S 3:2 so premagali Muro in ostali v igri za naslov. Prva dva gola prvakov, za katera sta poskrbela Alexandru Cretu in Gregor Bajde, sta bili mojstrovini. Oglejte si ju.

Ante Vukušić
Sportal Duh Lionela Messija v Kranju

"Kjer je dim, je tudi ogenj," pravijo. Kjer je Lionel Messi, pa je vedno zraven tudi Cristiano Ronaldo, lahko dodamo ob tem. Če smo – malo v šali, malo zares – po spektakularni zmagi Olimpije s 7:3 nad Triglavom zapisali, da se je med nogometaše v Kranju naselil duh argentinskega superzvezdnika, pa lahko po tekmi v Ljudskem vrtu mirne duše dodamo, da je bil v Mariboru v akciji njegov veliki tekmec, ki prihaja iz Portugalske.

Na Štajerskem smo sicer videli precej manj spektakularnih zadetkov kot na popoldanski tekmi na Gorenjskem - dva, oba v mreži Mure -, sta bila pa oba spektakularna in močno spomnila na gole, ki jih zabija zdajšnji as Juventusa z Madeire. Najprej je že na začetku tekme z mojstrovino postregel Romun v vrstah vijoličastih Alexandru Cretu, sredi prvega polčasa pa je na spektakularen način, po strelu od daleč, mrežo Mure razparal še Gregor Bajde.

Pozneje smo videli še tri gole, dva je zabila Mura (strelca Matic Maruško in Amadej Maroša), enega pa Marcos Tavares, ki je v 94. minuti zadel za zmago Maribora in vijoličaste ohranil v igri za naslov, a niso bili niti približno tako spektakularni kot prva dva. Bi pa za še en evrogol v drugem polčasu skorajda poskrbel Amir Dervišević, čigar projektil je končal v prečki vratarja Mure Matka Obradovića.

Spodaj si lahko ogledate, v kakšnih mojstrovinah so lahko uživali tisti, ki so spremljali sliko iz Ljudskega vrta, kjer gledalcev na tribunah spet ni bilo.