Nedelja, 16. 9. 2018, 20.29

Poročilo s tekme Domžale : Triglav

Kranjčani presrečni, huda rezultatska kriza Domžal

1

Tilen Mlakar | Kranjčanom je tri točke z golom v 90. minuti prinesel mladi Tilen Mlakar. | Foto Grega Valančič/Sportida

Kranjčanom je tri točke z golom v 90. minuti prinesel mladi Tilen Mlakar.

Nogometaši Domžal so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti kranjskemu Triglavu z 1:2 (0:1).

Mura Olimpija
Sportal Olimpija do zmage na pestrem derbiju, nor zaključek tekme v Domžalah #video

Domžalski črni niz brez zmage se nadaljuje. Tokrat so brez bolnega trenerja Simona Rožmana že četrto tekmo zaporedoma ostali brez zmage. Na domačem terenu so kljub terenski pobudi in nekaj priložnostim morali priznati premoč učinkovitim Kranjčanom. Ti so v prejšnji sezoni z Domžalami izgubili vse štiri tekme in imeli razliko v zadetkih 1:14, tokrat pa so do zmage prišli v izdihljajih tekme.

Prvi polčas so dobili Kranjčani, ki so povedli v 25. minuti, potem ko je Gašper Udovič slabo streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa je nato zadela Marka Gajića, ki jo je preusmeril v mrežo za 1:0. Triglavani so bili nevarni tudi že v 13. minuti, ko je Rok Elsner z volejem žogo poslal le malce mimo gola.

Sicer pa so bili terensko precej bolj prepričljivi gostitelji, ki so kar precej poskušali s streli, toda ti so bili po večini precej nenevarni. Izjemi sta bili poskus Slobodana Vuka z desetih metrov v 30. minuti, ko je na golovi črti žogo odbil Elsner, in Tončija Mujana v 42. minuti, ko je poskušal z lobom, vratar Luka Čadež pa je žogo odbil.

Novega poraza Domžal ni mogel preprečiti niti Agim Ibraimi, ki je zaigral v drugem polčasu. | Foto: Urban Meglič/Sportida Novega poraza Domžal ni mogel preprečiti niti Agim Ibraimi, ki je zaigral v drugem polčasu. Foto: Urban Meglič/Sportida

V uvodu drugega polčasa so imeli Kranjčani lepo priložnost za podvojitev prednosti, ko se je sam pred Ajdinom Mulalićem znašel Dickson Afoakwa, a žogo poslal mimo gola. Sicer pa so spet na terenu prevladovali domači.

V 56. minuti je Agim Ibraimi s prostega strela poslal žogo točno v naročje Čadeža, v 60. minuti je Senijad Ibričić z enajstih metrov žogo poslal čez prečko, isti igralec pa je nato v 66. minuti iz kota z leve strani zadel vratnico.

V 70. minuti so nase znova opozorili Kranjčani, a je iz bližine malce z leve strani zgrešil David Tijanič. Šest minut pozneje je po prostem strelu z desne strani Vuk s strelom z glavo zatresel prečko. V 89. minuti je pri domačih znova poskusil Ibričić, sprožil je z leve strani, Čadež pa je žogo odbil.

Takoj zatem je Ibričić izvedel kot z leve strani, podal na drugo vratnico, kjer je bil Tilen Klemenčič in izid izenačil na 1:1. Že v naslednjem napadu pa so Gorenjci znova povedli, Tilen Mlakar je na levi strani kazenskega prostora preigral prav Klemenčiča in žogo poslal pod prečko za 2:1.

Domžalčani bodo v 9. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Kranjčani pa bodo dan pozneje gostili Velenjčane.

1 / 16

Domžale : Triglav 1:2 (0:1)

Športni park, gledalcev 600, sodniki: Jug (Tolmin), Bensa (Kojsko) in Černe (Nova Gorica).

Strelci: 0:1 Gajić (25.), 1:1 Klemenčič (90.), 1:2 Mlakar (90.).

Domžale: Mulalić, Sikošek, Melnjak, Klemenčič, Rom (od 76. Nicholson), Žužek, Mujan (od 46. Ibraimi), Ibričić, Hodžić (od 46. Gnezda Čerin), Belima, Vuk.
Triglav: Čadež, D. Kryeziu, Elsner, Gajič (od 81. Osikel), Alić, Udovič, Mlakar, Afoakwa (od 90. Arh Česen), Kumer, Tijanič, Majcen (od 78. Jurić).

Rumeni kartoni: Rom; Gajić, Udovič, Alić, Majcen, D. Kryeziu, Osikel.

Potek tekme v živo:

Konec tekme! Triglav se veseli presenetljive zmage, Domžalčani pa so prejeli novo zaušnico. V zadnjih štirih prvenstvenih tekmah so osvojili vsega točko.

GOOOL! Že takoj v naslednjem napadu je Triglav zadel, v polno je meril Tilen Mlakar. Je zadel za tri točke?

GOOOL! V 89. minuti je po podaji iz kota na 1:1 poravnal branilec Tilen Klemenčič.

76. minuta: zdaj pa je bilo res vroče pred vrati Triglava. Po strelu novinca Slobodana Vuka z glavo se je zatresel okvir vrat.

60. minuta: še naprej presenetljiv izid v Domžalah, kjer Kranjčani vodijo in se uspešno branijo.

51. minuta: velika priložnost za Triglav, ki bi lahko povišal vodstvo, a je Afoakwa Dickson streljal res slabo.

Začetek drugega polčasa! Pri Domžalah, ki jih tokrat s klopi ne vodi trener Simon Rožman, ki ga je bolezen postavila v posteljo, se bodo v lov na preobrat podali z dvema novima nogometašema. Na igrišče sta prišla obetavni Adam Gnezda Čerin in izkušeni Agim Ibraimi.

Polčas! Po presenetljivem vodstvu gostov so nogometaši Domžal pritiskali za izenačenje, a si prav veliko priložnosti niso priigrali. Bodo v drugem delu igre bolj natančni? Obeta se zanimivih 45 minut.

29. minuta: zdaj je bilo vroče pred vrati Triglava. Streljal je Ruben Belima, žogo pa je na črti ustavil nogometaš Triglava Rok Elsner.

GOOOL! Presenečenje v Domžalah. Triglav je v vodstvo v 24. minuti popeljal Marko Gajić.

15. minuta:
v prvih 15 minutah precej zaspane tekme v Domžalah brez priložnost.

Začetek tekme v Domžalah! Domžale so v zadnjih treh prvenstvenih tekmah osvojile le točko in danes nujno potrebujejo zmago. Jim bo uspelo?