Fridolina Rolfo Tokio 2020 Jessie Fleming

Ponedeljek, 2. 8. 2021, 15.07

OI TOkIO 2020, ženski nogometni turnir, polfinale

Kanadčanke razžalostile ZDA, za olimpijski naslov proti Švedinjam

Jessie Fleming | Jessie Fleming je Kanadčanke popeljala v veliki finale. | Foto Reuters

Jessie Fleming je Kanadčanke popeljala v veliki finale.

Kanadska in švedska nogometna reprezentanca sta finalistki ženskega olimpijskega turnirja v Tokiu. Kanada je presenetljivo z 1:0 izločila svetovne prvakinje ZDA, Švedska pa je bila z enakim izidom boljša od Avstralije.

Tekmo Kanade, bronaste z OI 2012 in 2016, proti močni vrsti ZDA, v kateri so igrale tudi slovite Megan Rapinoe, Alex Morgan in Julie Ertz, je odločila enajstmetrovka Jessie Fleming v 74. minuti.

Američanke so v četrtfinalu po enajstmetrovkah izločile Nizozemsko, ki ima v svojih vrstah najboljšo strelko turnirja Vivianne Miedema z desetimi goli. Sicer so trikratne olimpijske prvakinje, potem ko so zapovrstjo slavile v letih 2004, 2008 in 2012. Branilke naslova z zadnjih OI Nemke se niso uvrstile na letošnji turnir.

Švedska nogomet OI Tokio | Foto: Reuters Foto: Reuters

Kanadčanke, ki so v četrtfinalu po enajstmetrovkah ugnale Brazilijo, bodo v petkovem finalu igrale Švedski, ki je na prejšnjih OI osvojila srebro. Švedinje, ki so se v polfinale prebile z zmago s 3:1 proti Japonski, so premagale Avstralke z golom Fridoline Rolfo v 46. minuti.

Avstralke, te bodo v četrtek igrale za tretje mesto z ZDA, so v četrtfinalu izločile Veliko Britanijo po podaljških.