odbojka Tjaša Kotnik Tajda Lovšin

Nedelja, 12. 9. 2021, 17.27

Odbojka na mivki, turnir svetovne serije, Cervia

Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin bronasti v svetovni seriji

Tjaša Kotnik, Tajda Lovšin | Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin sta osvojili tretje mesto. | Foto Aleš Oblak

Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin sta osvojili tretje mesto.

Slovenski odbojkarici na mivki Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin sta na turnirju svetovne serije v italijanski Cervii osvojili tretje mesto. Slovenki sta v boju za bronasto odličje premagali domačinki Giulio Rubini in Giado Godenzoni, so sporočili iz Odbojkarske zveze Slovenije.

Slovenski prvakinji sta nastop v Cervii začeli z zmago nad Čehinjama Miroslavo Dunarovo in Danielo Resovo, od katerih sta bili boljši po treh nizih, z 22:24, 21:19 in 15:7. Sledil je še obračun z Italijankama Auroro Mattavelli in Valentino Gottardi, ki sta ju Slovenki odpravili z 21:15 in 21:14. S tem sta osvojili prvo mesto v skupini ter se uvrstili neposredno v četrtfinale.

V njem sta se Kotnikova in Lovšinova pomerili s Čilenkama Mario Rivas Zapata in Chris Villablanco in bili prepričljivejši z 21:15 in 21:14. V polfinalu pa nista bili kos Američankama Molly Turner in Terese Cannon, izgubili sta po treh nizih z 21:19, 18:21 in 10:15.

Sledila je še tekma za tretje mesto, na kateri sta bili Slovenki z 21:15 in 21:13 prepričljivejši od Italijank Giulie Rubini in Giade Godenzoni ter tako prišli do brona.

V Cervii sta nastopili tudi Nika Benedik Bevc in Nika Hrovat, a sta morali v prvem krogu kvalifikacij s 15:21 in 8:21 priznati premoč Izraelkama Sofii Starikov in Glorii Gonzalez.

Sportal "Morda bi bilo celo bolje, da se pred prvenstvom ne bi srečali"
slovenska odbojkarska reprezentanca Hrvaška EP osmina finala
Sportal Presenečenje na EP! Olimpijski prvaki se poslavljajo, Slovenci znova nad Čehe.