srebrna evropska liga, ženske

Slovenke s porazom iz Portugalske

slovenska ženska odbojkarska reprezentanca, odbojkarska reprezentanca | Slovenke so bile na Portugalskem nemočne. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenke so bile na Portugalskem nemočne.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na svoji tretji tekmi srebrne evropske lige zabeležila drugi poraz. Po Švedski v Mislinji so morale varovanke Marca Bonite v Viana do Castellu priznati premoč tudi Portugalski, ki je bilo boljša z izidom 3:0 (21, 14, 22).

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca, srebrna evropska liga
Sportal Švedinje upravičile vlogo favoritinj

Slovenke so tekmo dobro začele, v prvem nizu so bile gostiteljicam enakovredne vse do izida 19:19, končnico pa niso odigrale, kot bi morale, če bi želele povesti. V drugem nizu je nato prišlo do razpada sistema, toda v tretjem so po zaostanku z 0:3 spet zaigrale bolje, toda vseeno ne dovolj, da bi bile vsaj blizu preobrata.

Gostje so bile kar v nekaj elementih boljše od tekmic, glavna razlika pa je bila v realizaciji napadov, kjer so bile Portugalke precej boljše. Izstopala je Julia Kavalenka, ki je ob 63 odstotni uspešnosti napada dosegla 20 točk. Gostiteljice so dosegle tudi deset asov, Kovalenka štiri. Pri Slovenkah je bila z 11 točkami najučinkovitejša Mija Šiftar, Saša Planinšec se je izkazala s štirimi bloki.

Naslednjo tekmo bodo Slovenke spet odigrale v Mislinji, v soboto bodo njihove tekmice Estonke.