odbojkarska liga narodov slovenska odbojkarska reprezentanca

Sreda, 21. 6. 2023, 18.05

ODBOJKARSKA LIGA NARODOV, 2. TURNIR

Slovenci po zanesljivi zmagi ostajajo pri vrhu lestvice

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na drugem turnirju lige narodov dosegla še drugo zmago. Včeraj je pomembne točke osvojila proti neposredni tekmici v boju za osmerico, ki se uvrsti na zaključni turnir, Argentini (3:1), danes pa je suvereno, s 3:0 v nizih odpravila še ranjeno Kanado. Ta se je Slovencem dobro upirala v prvih dveh nizih, v tretjem pa je selekcija Gheorgheja Cretuja poletela.

Odbojkarska liga narodov: Argentina - Slovenija
Sportal Slovenci so se po izgubljenem nizu hitro pobrali in prišli do pomembne zmage

Varovanci romunskega stratega na slovenski klopi Gheorgheja Cretuja so po šestih od 12 tekem lige narodov pri petih zmagah in enem porazu, kar jih uvršča na tretje mesto. Drugi turnir so v torek v Orleansu v Franciji začeli s pomembno zmago nad Argentino, danes pa pomembne točke vknjižili še z zmago brez izgubljenega niza nad Kanado.

Odbojkarska liga narodov: Slovenija - Kanada
Sportal Slovenci zanesljivo do zmage, Možič zaključek spremljal na klopi

Selektor zadovoljen z videnim: To moramo ohraniti

"Najprej moram ekipi čestitati za uspeh in to zmago, ki je bila zelo pomembna. Za nami je namreč tekma, na kakršni je potrebno ostati zbran, saj ne veš, kaj te bo doletelo z druge strani. Ko se je tekma začela, smo videli, da želi Kanada z najboljšo postavo igrati proti Bolgariji in ne proti nam, zato se počutiš nekoliko drugače, ko so nasproti drugi igralci, kot si jih pričakoval. A to, da so se tekmeci v prvem nizu po našem vodstvu vrnili v igro, je naša krivda. Naredili smo veliko napak, predvsem v protinapadih. A pomembno je to, da smo ostali mirni. Videli smo, kaj se nam je zgodilo proti Bolgariji in kako boleče je bilo. A to, kako smo danes reagirali, mi da vedeti, kako močni smo, kako močno je ta ekipa povezana. To moramo ohraniti. Danes smo pokazali, da tudi če ne igramo zelo dobro, še vedno igramo kot ekipa in lahko zmagamo tekmo," je bil po novi zmagi zadovoljen selektor Slovenije Cretu.

Kanadčani so Slovence presenetili s postavo. | Foto: Volleyballworld Kanadčani so Slovence presenetili s postavo. Foto: Volleyballworld

"Začeli smo zares dobro, zelo dobro nam je tekel servis, nato pa smo imeli v igri kar nekaj težav, nismo našli pravih rešitev v napadu, prejeli smo tudi precej točk z 'blok-avti' in tekmeci so se nam precej približali. V drugem nizu smo bili vseskozi izenačeni, a smo ga, tudi na račun naših izkušenj, dobili. V tretjem nizu pa smo zopet začeli zelo dobro, s servisi nadaljevali z našo igro, ki nam je zares stekla," pa je dogajanje povzel Sašo Štalekar.

Japonci ostajajo brez poraza

Še pred slovensko tekmo sta na igrišče v Orleansu stopila neporažena Japonska in Kuba, s katero se bodo Slovenci pomerili v četrtek ob 20.30. Japonci so zmagali s 3:0 v nizih in ostajajo stoodstotni. Uvodno tekmo dneva na turnirju v Rotterdamu pa sta odigrala Iran in Italija. S 3:0 so zmagali naši zahodni sosedje. Odbojkarji ZDA so v popoldanski tekmi v Rotterdamu s 3:0 premagali Kitajsko. Zvečer še dvoboja med Francijo in Argentino ter Nemčijo in Poljsko.

Japonci še ne poznajo poraza. | Foto: Siniša Kanižaj/Sportida Japonci še ne poznajo poraza. Foto: Siniša Kanižaj/Sportida

Osmerica na zaključni turnir

Vsaka od 16 reprezentanc odigra tri turnirje lige narodov, na vsakem štiri tekme (skupno 12), najboljših osem se nato uvrsti na zaključni turnir, ki bo v drugi polovici julija v Gdansku.

Slovenci bodo tretji turnir igrali med 4. in 9. julijem v Pasay Cityju na Filipinih.