Noro reševanje Francoza, ki je potopil zvezdniško Perugio #video

Uroš Iskra

Earvin Ngapeth | Earvin Ngapeth je spet dokazal, da je eden najboljših na svetu. | Foto CEV

Earvin Ngapeth je spet dokazal, da je eden najboljših na svetu.

Na polfinalni tekmi lige prvakov v Perugii smo bili na derbiju dveh evropskih velikanov priče pravi drami. Na koncu so bili nekoliko boljši gostje iz Rusije, ki so predvsem po zaslugi francoskega superzvezdnika Earvina Ngapetha (22 točk) na koncu zmagali s 3:2 nizih in si pred povratno tekmo priborili lepo prednost.

Vrhunec spektakla je bilo zagotovo reševanje Ngapetha, ki je pri zaostanku Zenita v petem nizu s 7:8 rešil nemogoče. Žoga se je po močnem servisu Wilfreda Leona od libera Alekseja Verbova odbila visoko in letela med novinarje, ko je se je nepopustljivi Francoz stegnil, kot je dolg in širok, ter žogo uspešno vrnil na igrišče.

Da se je tveganje za poškodbo na koncu zares izplačalo, je z izjemnim blokom poskrbel ruski center Aleksej Samojlenko. Zenit se je s Perugio izenačil na osmi točki, na koncu pa odločilni peti niz dobil s 15:13.