Odbojkarska liga prvakov Ziraat Bank Ankara ACH Volley

Sreda, 25. 1. 2023, 20.40

Liga prvakov, 6. krog

ACH Volleyju ni uspel veliki met

Odbojkarska liga prvakov: ACH Volley - Ziraat Bank | Odbojkarji ACH Volleyja so v Turčiji izgubili, tako da bodo evropsko pot nadaljevali v pokalu CEV. | Foto Grega Valančič/Sportida

Odbojkarji ACH Volleyja so v Turčiji izgubili, tako da bodo evropsko pot nadaljevali v pokalu CEV.

Odbojkarjem ACH Volleyja ni uspel veliki met. Na odločilni tekmi za napredovanje v izločilne boje lige prvakov so na gostovanju izgubili proti Ziraat Bank Ankari. Tako kot na prvi tekmi v Ljubljani so bili Turki tudi tokrat boljši s 3:2 (-23, 23, -22, 21, 8), čeprav so Ljubljančani tako kot v Tivoliju vodili z 2:1 v nizih. ACH bo evropsko pot nadaljeval v četrtfinalu pokala CEV.

Odbojkarska liga prvakov: ACH Volley - Ziraat Bank
Sportal Dan D za ACH Volley: Pred nami ena najpomembnejših tekem sezone

Varovanci Radovana Gačiča so tako v skupini E za Perugio in Ziraat Bank Ankaro zasedli tretje mesto, osvojili so osem točk, dvakrat so premagali nemški Düren. To jim je omogočilo, da bodo evropsko sezono nadaljevali v četrtfinalu pokala CEV.

Če bi hoteli napredovati, bi morali v glavnem mestu Turčije zmagati. Vedeli so, da Turki doma igrajo še bolje kot v gosteh, jasno je bilo, da bodo morali tudi sami pokazati boljšo predstavo kot na prvi tekmi. Najbrž so tudi jo, njihov sprejem, ki v Ljubljani ni bil najboljši, je bil trden, a to je bilo vseeno premalo za ugodnejši izid. Najbrž so Turki tokrat tekmo dobili po zaslugi bloka, z njim so dosegli 17 točk, Ljubljančani le sedem.

Turki so po preobratu zmagali s 3:2 in si zagotovili izločilne boje. | Foto: Grega Valančič/Sportida Turki so po preobratu zmagali s 3:2 in si zagotovili izločilne boje. Foto: Grega Valančič/Sportida Prva dva niza sta bila povsem izenačena, ekipi si nista priigrali večje prednosti, prvega je povsem ob koncu odločil blok Nemanje Mašulovića, v drugem pa je slovenska ekipa vodila z 21:20, Bedirhan Bülbül pa je z dobrimi servisi poskrbel za tri zaporedne točke gostiteljev, ki so minimalno prednost zadržali do konca.

V tretjem nizu je ACH vodil s 13:7, a se je moral na koncu potruditi za zmago, obrnjena zgodba se je zgodila v četrtem, tako da je o zmagovalcu moral odločiti skrajšani peti niz. V njem so domači na začetku ušli, oranžni zmaji pa se jim do konca niso več približali. Nikola Gjorgiev je bil s 24 točkami najučinkovitejši igralec tekme, Matej Kök jih je dodal 17, izkazal se je tudi s servisi.

ACH Volley je na koncu sicer zbral točko več od turškega tekmeca, a je ta imel več zmag. Ljubljanski klub bo evropsko pot nadaljeval v pokalu CEV.

ACH Volley, Radovan Gačič | Foto: Vid Ponikvar Foto: Vid Ponikvar Gačič: Na koncu nam je zmanjkalo energije

"Že pred samo tekmo smo se zavedali, da bo zelo težko in da bodo odločale nianse. Potek tekme je bil skoraj identičen kot v Ljubljani. Imeli smo priložnost v drugem nizu, da bi povedli z 2:0, in vsaka neizkoriščena priložnost se na takšnih tekmah maščuje. Veseli me, da nam je kljub izenačenju uspelo povesti z 2:1, vendar nam je nato v četrtem in petem nizu zmanjkalo energije. Nismo bili več tako močni pri začetnem udarcu in mislim, da je bil danes Ziraat za malenkost boljši nasprotnik," je po porazu v klubski izjavi dejal trener Radovan Gačič.

Ropret, Vinčić, Štern in Štalekar napredovali  Perugia Gregorja Ropreta si je že zagotovila prvo mesto v skupini E. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Perugia Gregorja Ropreta si je že zagotovila prvo mesto v skupini E. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Že pred zadnjim krogom je bilo jasno, da so prvo mesto v skupini E zasedli odbojkarji zvezdniške Perugie, za katero igra tudi slovenski podajalec Gregor Ropret. Ti so skupinski del končali brez poraza.

Napredovanje v izločilne boje sta si priigrala tudi slovenska reprezentanta Žiga Štern in Dejan Vinčić Friedrichshafnom.

Nemški prvak Recycling Berlin, katerega dres nosi Sašo Štalekar, je na odločilni tekmi s 3:0 odpravil Aluron Zawiercie in napredoval. Napredovanje si je kot najboljša tretja ekipa zagotovila tudi poljska ekipa.

Odbojkarska liga prvakov, 6. krog

Skupina E

Sreda, 25. januar
Ziraat Bank Ankara : ACH Volley 3:2 (-23, 23, -22, 21, -8)

Dvorana SC Baskent, gledalcev 4126, sodnika: Povaržnik (Slovaška), Jurković (Hrvaška).
Ziraat Bank Ankara: Atanasov 21 (2 asa, 2 bloka), Ter Maat 20 (1 as, 1 blok), Bülbül 17 (2 asa, 7 blokov), Yücel 3 (1 as), Tokgoz, Eksi 4 (2 blok), Tuinstra 12 (3 bloke), Firincioglu, Tosun 5 (2 bloka), Sahin, Bayraktar, Gedik, Yatgin.
ACH Volley: Mejal, Šket 3, Mašulović 5 (4 bloke), Todorović 3, Bošnjak, Koncilja 11 (1 as, 1 blok), Šestan 8 (1 blok), Kovačič, Gjorgiev 24 (1 as, 1 blok), Videčnik, Kök 17 (4 ase), Šen 2.

Perugia : SWP powervolleys Düren 3:1 (-28, 24, 20, 19)