Četrtek, 10. 6. 2021, 20.37

Liga narodov, 8. krog, Rimini

Slovenija do veličastnega preobrata! Padla tudi Francija.

4

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v elitni ligi narodov v Riminiju v razburljivem srečanju vzela mero Franciji, ki je v tem tekmovanju tako vknjižila drugi poraz. Toliko jih ima tudi Slovenija, aktualni evropski podprvak, ki je poskrbela za nov odmeven dosežek in se na lestvici še utrdila pri vrhu razpredelnice. Slovenci so tudi prekinili francoski urok, saj so po letu 2015 izgubljali največje tekme z omenjenim tekmecem.

Slovenija : Francija 3:2 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 15:9)

Italijanski Rimini med 28. majem in 27. junijem v Ligi narodov gosti 16 reprezentanc in več kot 120 tekem. Vsaka ekipa igra z vsako, vsaka pa odigra 15 tekem. Najboljše štiri si nato zagotovijo nastop na "zaključnem turnirju", ki bo 26. in 27. junija.

Slovenski odbojkarji so tretji sklop tekem v Riminiju v sredo odprli proti Kanadi in brez izgubljenega niza upravičili vlogo favorita, čeprav niso prikazali najboljše igre. So pa bili v zaključkih nizov vselej bolj zbrani od nasprotnika in prišli do pete zmage.

Poročilo s tekme:

Rok Možič
Sportal Na krilih najstnika Možiča do preobrata za zmago nad Francijo

Varovanci Alberta Giulianija so se nato danes spoprijeli z neugodnimi Francozi, ki so na lestvici lige narodov na tretjem mestu. Odlično so začeli dvoboj, dobili uvodna niza, nato pa je Slovenija na krilih mladega Roka Možiča poskrbela za izjemen podvig. Dobila je tri nize zapored in se po zmagi s 15:9 v zadnjem, petem nizu, veselila imenitne zmage.

Slovenci prvič med 10. na svetu

Kaj so po zmagi nad Francijo povedali slovenski reprezentanti?

Rok Možič, sprejemalec Slovenije: "Neizmerno sem vesel današnje zmage. Po zaostanku z 2:0 in medli igri z obeh strani smo nato težko dobili tretji niz s 25:23 in naredili preobrat ter se na koncu veselili po petih nizih. To je velika zmaga, po dolgem času smo spet premagali Francoze. Lahko samo rečem: bravo, ekipa. Vsak, ki je stopil na igrišče, je dal od sebe največ. Sam pa sem zelo vesel nove priložnosti, ki sem jo dobil za igro, ter jo vnovič dobro izkoristil."

Klemen Čebulj, sprejemalec Slovenije: "Zelo smo si želeli te zmage proti Franciji. Mislim, da smo jo danes tudi krvavo potrebovali. Ta tekma bo zelo pomembna tudi za poznejšo uvrstitev na lestvici. Vsi, ki smo danes stopili na igrišče, smo dali od sebe sto odstotkov in le tako lahko nadaljujemo, da igramo kot ekipa, da igramo kot eno. Mislim, da je bil to spet dokaz, da lahko premagamo vsako reprezentanco."

Alen Šket, korektor Slovenije: "O prvih dveh nizih je škoda izgubljati besede, saj nismo bili pravi. Pomembno je, da smo se pobrali po dveh nizih, stopili skupaj. Vedeli smo, da tako slabo ne moremo igrati še naprej. Strnili smo vrste, začeli bolje servirati, tudi boljše igrati v obrambi in napadu. Vse nam je steklo, zasluženo smo zmagali."

Rok Možič je letos pomagal Mariborčanom do velikega uspeha, naslova slovenskih klubskih prvakov, v četrtek pa je zablestel še v državnem dresu v Riminiju. | Foto: Miloš Vujinović/Sportida Rok Možič je letos pomagal Mariborčanom do velikega uspeha, naslova slovenskih klubskih prvakov, v četrtek pa je zablestel še v državnem dresu v Riminiju. Foto: Miloš Vujinović/Sportida

Slovenija je s tem prekinila francoski urok, saj so galski petelini v preteklosti dobili največje tekme. Leta 2015 so v finalu evropskega prvenstva v Bolgariji premagali slovensko zasedbo, ki jo je takrat vodil Andrea Giani, lani pa so bili Francozi usodni za Slovence v kvalifikacijah za olimpijske igre v Tokiu. Takrat je Slovenija zapravila prednost dveh nizov (2:0), v Riminiju pa je bilo obratno. Tokrat se veseli Giulianijeva četa.

Slovenci bodo tretji sklop tekem končali v petek, ko se bodo pomerili še z eno odbojkarsko velesilo, najboljšo reprezentanco zadnjih dveh izvedb lige narodov, Rusijo.